KHL: CSKA pobijedio Metalurg za vodstvo u seriji

Hokejaši moskovskog CSKA poveli su sa 2-1 u pobjedama protiv Metalurga u finalu doigravanja KHL-a. U trećoj utakmici igranoj u ponedjeljak u Magnitogorsku, CSKA je slavio sa 3:2 (0:0, 0:1, 2:1; 1:0) u produžetku.

Na prvi gol u utakmici trebalo se čekati više od pola sata. Krajem druge trećine Danis Zaripov doveo je domaće u vodstvo, no teško stečenu prednost domaćih "prosuo" je neoprezni vratar Vasilij Košečkin primivši pogodak gotovo sa sredine leda nakon udarca Stephanea Da Coste u 49. minuti.

Gosti iz Moskve ubrzo potom su iskoristili igrača više i poveli preko Nikite Zajceva osam minuta prije kraja. Susret je u produžetak odveo Jan Kovar  samo 17 sekundi prije kraja posljednje dionice kada su domaći povukli vratara s leda kako bi imali dodatnog napadača.

U produžetku je ipak spretniji i sretniji bio CSKA, a u junaka je izrastao Da Costa  svojim drugim golom na utakmici minutu i 40 sekundi prije kraja prvog produžetka.
Četvrta utakmica igrat će se u srijedu također u Magnitogorsku, a prvak će postati momčad koja prva ostvari četiri pobjede.