Marseille već 14 kola bez pobjede na Veldromeu

U posljednjem susretu 33. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille i Bordeaux su odigrali 0:0 čime je OM produžio niz bez domaće pobjede na 14 susreta.

Posljednji put Marseille je na Velodromeu slavio 13. rujna protiv Nice (4:1), a potom spojio 10 neodlučenih susreta i četiri poraza. Novi kiks OM-a izazvao je žestoke prosvjede i nerede domaćih navijača koje je smirila intervencija policije.

U ranije odigranom susretu Lille je na svom stadionu uvjerljivo porazio Monaco 4:1. Golove za Lille zabili su Morgan Amalfitano (37), Eder (67), Mounir Obbadi (77) i Djibril Sidibe (88), dok je Fares Bahlouli golom u drugoj minuti sudačke nadoknade ublažio poraz gostiju. Oba sastava su završila utakmicu s igračem manje. U 55. minuti je isključen branič Lillea Renato Civelli, a devet minuta kasnije pocrvenio je i gostujući branič Elderson. Za Monaco je branio Danijel Subašić, dok Mario Pašalić nije nastupio.

Uvjerljiva je bila i Nica koje je pobijedila Rennes 3:0, a sva tri gola zabio je Hatem Ben Arfa (33-11m, 41, 56).

Na vrhu ljestvice je prvak PSG sa 83 boda, Lyon je drugi sa 55 bodova koliko ima i Monaco na trećem mjestu,. Nica je četvrta sa 53 boda.

REZULTATI
Marseille - Bordeaux   0-0
Nica - Rennes              3-0 (Ben Arfa 33-11m,41,56)
Lille - Monaco             4-1 (Amalfitano 37, Eder 67, Obbadi 77, Sidibe 88 / Bahlouli 90+2)