HNL: Hajduk uvjerljiv protiv Istre, Dinamo opet na +4

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 30. kola Prve HNL Inter u Zaprešiću 1:0. Pogodak odluke postigao je Soudani u 41. minuti.

Modri su pobjedom u Zaprešiću ponovno stekli prednost od četiri boda na prvoligaškoj ljestvici nad drugom Rijekom.

U prvom poluvremenu momčad trenera Zorana Mamića unatoč terenskoj premoći nije uspijevala stvoriti puno izglednih prigoda za postizanje pogotka. Tek u 41. minuti nakon prodora po desnoj strani Rog pravodobnom loptom pronalazi utrčalog Soudanija koji iz blizine šalje loptu u dalji kut nemoćnog Ćovića.

U 50. minuti Henriquez se sam izborio za prigodu za pogodak ali njegov oštar udarac zaustavlja vratar domaćih Ćović, koji je u 63 minuti obranio i udarac Roga.

Unatoč terenskoj premoći nogometaši Dinama do kraja utakmice nisu uspjeli postići drugi pogodak, a nogometaši Intera već četiri uzastopne utakmice nisu uspjeli osvojiti tri boda.

U zadnjem dvoboju kola u Splitu su nogometaši Hajduka svladali pulsku Istru 1961 s 3:0.

Hajduk je u Splitu lako došao do bodova protiv Puljana, kojima se već u 3. minuti ozlijedio vratar Iveša, a pričuvni vratar Brkić primio je tri gola, dva iz jedanaesterca.

U 36. minuti Hajdukov branič Lorenco Šimić nadvisio je nakon ubačaja s kuta sve igrače i glavom zakucao loptu pod gredu, a pet minuta kasnije vratar Istre Brkić srušio je u kaznenom prostoru Juranovića. S bijele točke precizan je bio Tino Sven Sušić. Isti igrač bio je strijelac i za 3:0, opet iz kaznenog udarca nakon što je u 73. minuti Gojković srušio Mastelića.

Na ljestvici vodi Dinamo s 69 bodova ispred Rijeke (65) i Hajduka (54), dok je Istra 1961 ostala deveta s 22 boda.