Kramarić asistent za poraz Kovačeva Eintrachta

U 29. kolu Bundeslige u derbiju začelja Kramarićev Hoffenheim u gostima je pobijedio Kovačev Eintracht iz Frankfurta 2:0, a hrvatski napadač bio je asistent.

Vodeći gol za Hoffenheim postigao je u 62. minuti Nadiem Amiri, koji je minutu prije ušao u igru. Pobjedu gostiju potvrdio je Mark Uth u 89. minuti na asistenciju Andreja Kramarića, koji je od dolaska na posudbu u siječnju upisao četiri gola i dva asistencije.

Kramarić je odigrao vrlo dobru utakmicu, a prvi put je zaprijetio u 12. minuti, s vrha kaznenog prostora, ali je vratar Eintrachta bio na mjestu. Najbolju priliku imao je u 34. minuti, no ponovno je golman spasio domaćine. Mogao je Kramarić biti strijelac i u 59. minuti, ali su domaći nogometaši blokirali njegov šut.

Što se tiče opstanka u Bundesligi, Hannover je najbliži odlasku niži rang jer ima devet bodova manje Eintrachta, koji je ostao na pretposljednjem mjestu. Bod više ima Werder, koji je izgubio od Augsburga 1:2.

Hamburger je poražen od Darmstadta 1:2, a Ivo Iličević je igrao do 67. minute za HSV. Ivice Olića nije bilo u sastavu Hamburgera. Iličević je imao dvije prilike, u 19. minuti je pucao preko gola, a 65. je njegov udarac zaustavio vratar.

Vodeći Bayern pobijedio je u gostima Stuttgart 3:1, a strijelci su bili Georg Niedermeier (31-autogol), David Alaba (52) i Douglas Costa (89).

U nedjelju je na rasporedu ruhrski derbi, Schalke dočekuje Borussiju Dortmund.

Hamburg SV               -  SV Darmstadt 98           1:2