Rukometaši nadigrali Bahrein: Za Rio moraju pobijediti Norvežane

Nakon što je u petak izgubila od Danaca, hrvatska rukometna reprezentacija u drugome kolu olimpijskog kvalifikacijskog turnira u Herningu upisala je važnu pobjedu. Unatoč lošem prvom poluvremenu, na kraju je uspjela svladati Bahrein s uvjerljivih 33:22 (14:14).

U drugom subotnjem dvoboju Danska i Norveška remizirale su 25:25, pa je našim rukometašima za plasman u Rio potrebna pobjeda u nedjelju nad Norvežanima.

U prvom poluvremenu naši su rukometaši pružili jednu od najlošijih partija. Bili su loši u oba smjera, u obrani i napadu. Tako je Bahrein u 16. minuti vodio 9:6 pa je izbornik Željko Babić ljut kao ris pozvao minutu odmora. Jeste li vi normalni, pa nije ovo cirkus, uzviknuo je izbornik Babić tijekom "time-outa". Nakon toga situacija se malo popravila pa je u sljedećih pet minuta Hrvatska došla do izjednačenja (10:10).

No, i dalje je igra Hrvatske bila disfunkcionalna. Sreća je što je vratar Ivan Pešić bio raspoložen pa je prvo poluvrijeme završilo neriješeno (14:14).

U nastavku su se hrvatski rukometaši pribrali te smo u početnim minutama golovima Duvnjaka, Kopljara i Štrleka poveli 17:14. U 41. minuti prednost Hrvatske porasla je na pet golova (21:16). Kako je utakmica odmicala rukometaši Bahreina djelovali su sve umornije i Hrvatska je na kraju upisala uvjerljivu pobjedu 33:22. Najbolji u našoj reprezentaciji bili su vratar Ivan Pešić s 18 obrana te Manuel Štrlek s osam golova.

Rukometaši Danske pred svojim su navijačima protiv Norveške odigrali neodlučeno 25:25 (12:13), čime su praktično osigurali plasman u Rio, dok Hrvatskoj treba pobjeda u nedjelju protiv Norveške.

Dansku je predvodio Mikkel Hansen s pet golova, dok su kod Norveške trojica igrača postigla po pet pogodaka, Jondal, Bjornsen i Espen Lie Hansen.

U nedjelju u posljednjem kolu kvalifikacija Danska igra protiv autsajdera Bahreina (20.30 sati), a prije toga sastaju se Hrvatska i Norveška (18 sati).

Hrvatska - Bahrein 33:22 (14:14)
HRVATSKA: Stevanović, Pešić; Marić 1, Duvnjak 5, Kopljar 2, Gojun, Horvat 1, Karačić 3, Buntić 3, Mandalinić 2, Štrlek 8, Čupić 5, Pavlović, Kozina, Mamić 1, Cindrić 2.
BEHREIN: Abdulla, Alkhazna, Yaqoob; Hasan, Alfardan 5, Jaafar Abdulqader 2, Mahmud Abdulqader, Isa, Askani 1, Ahmed Almaqabi, Mohamed Almaqabi 4, Alsalatna 3, Ali Abdulqader, Saad 2, Habib 1, Alsayad 4.
IGRAČ MANJE: Hrvatska 12 minuta, Bahrein 4 minute.
SEDMERCI: Hrvatska 0-0, Bahrein 0-3