HNL: Uvjerljive pobjede Rijeke i Lokomotive

U subotnjim susretima 30. kola Prve HNL domaćini su ostvarili uvjerljive pobjede. Rijeka je na Rujevici svladala Zagreb 3:0, dok je Lokomotiva nadigrala Slaven Belupo 2:0.

Strijelci za Rijeku, koja se vratila pobjedama nakon ispadanja iz polufinala Hrvatskoga kupa, bili su Bradarić (19), Bezjak (21) i Matei (51).

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do 65 bodova. Vodeći Dinamo ima bod više, ali uz utakmicu manje. Zagreb je s 11 bodova uvjerljivo posljednji, čak 11 bodova više ima deveta Istra 1961.

Mirko Marić donio je vodstvo Lokosima već u petoj minuti, a konačnih 2:0 postavio je Endri Cekici u 80. minuti.

Farmaceuti, kojima je to bila treća utakmica u osam dana nakon ogleda s Rijekom u prvenstvu i Kupu, u 68. minuti ostali su s igračem manje kada je isključen Nikola Pokrivač, jedan od junaka velike Slavenove pobjede kojom su izbacili Riječane u polufinalu Kupa.

Četvrta Lokomotiva sada ima 46 bodova, tri više od petog Splita, a pet manje od trećeg Hajduka, dok je Slaven Belupo sedmi s 31 bodom.

U nedjelju igraju Inter i Dinamo te Hajduk i Istra 1961. U prvom dvoboju u petak Osijek i RNK Split su odigrali bez pogodaka.