Hezonja šest koševa, Bogdanović loš

Mario Hezonja postigao je šest koševa u porazu Orlando Magica protiv Detroit Pistonsa, a Bojan Bogdanović je imao lošu večer u porazu Brooklyn Netsa kod Washington Wizardsa.

Hezonja solidan u porazu Magica

Magic je izgubio od Pistonsa 108:104, a Hezonja je za 20 minuta provedenih na parketu postigao šest koševa. Mladi hrvatski košarkaš imao je šut 3-5, a uz to je dodao i po tri skoka i asistencije te jednu blokadu.

Pistonsi, koji još uvijek nisu osigurali doigravanje, sabrali su se u posljednjoj četvrtini i napravili seriju od 12:2 zahvaljujući kojoj su ostvarili važnu pobjedu. Reggie Jackson, Tobias Harris i Kentavious Caldwell-Pope su svaki pogodili po važan koš u tri minute prije kraja i tako izbrisali vodstvo Magica. Popeova trica 3:42 minute do kraja dovela je Pistonse u vodstvo 97:96, a onda je Jackson pogodio dva slobodna bacanja i na kraju polaganje za konačno odvajanje.

Jackson je predvodio Pistonse s 24 koša, a najbolji u redovima Orlanda bio je Evan Fournier s 19 koševa.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Pistonsi su se približili na jednu pobjedu od jednog od posljednja sva mjesta koja vode u doigravanje u Istočnoj konferenciji.  Detroit je trenutačno osmi na Istoku, a može ispasti iz igre za doigravanje ako ne ostvari ni jednu pobjedu u posljednje tri utakmice.

Bogdanović loš u porazu Netsa

Bogdanović je počeo u početnoj petorci Netsa, koji su izgubili od Washington Wizardsa sa 121:103, ali nije imao svoju večer. Za 20 minuta igre skupio je samo četiri koša i dva skoka. Šut iz igre bio mu je mizernih 2-12, od toga trice 0-2, a doživio je i četiri blokade.

Najzaslužniji za važnu pobjedu Wizardsa bio je Bradley Beal s 25 koševa i pet skokova, a Netse je predvodio Thomas Robinson s 23 koša i deset skokova.

Washington Wizards su produljili svoje nade u nastup u doigravanje za još jednu utakmicu iako su igrali bez svojeg najboljeg igrača Johna Walla koji je ozlijeđen. Nakon pobjede Detroita nad Orlandom, Wizardsi do kraja moraju slaviti u sve četiri utakmice.

4. Denver        32 47 .405 22
5. Minnesota     26 52 .333 27 1/2