Liga za prvaka: Cedevita svladala Zagreb, Split pobijedio Goricu

Košarkaši Cedevite i Splita ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima drugoga kola Lige za prvaka.

Cedevita je u Domu sportova svladala gradskog suparnika Zagreb 116:79, dok je Split na Gripama slavio protiv Gorice 75:56.

Zagreb se odlično držao do poluvremena, čak je na odmor otišao s košem prednosti (55:54), no u nastavku je Cedevita ubacila u brzinu više, a igra Mrava se raspala. Cedevita je dobila drugi dio čak 62:24 za uvjerljivu pobjedu.

Najučinkovitiji igrači u pobjedničkim redovima bili su Marko Arapović s 25 koševa i pet skokova, James William White s 21 košem, Luka Babić sa 16, Luka Žorić s 15 te Jacob Pullen s 13 koševa. Zagreb su predvodili Jakov Vladović s 20 i Miralem Halilović sa 17 koševa.

Dvoboj na Gripama bio je neizvjestan tek u prvoj četvrtini koju je domaćin dobio s četiri koša prednosti (20:16). Na poluvremenu je bilo plus 13, a na kraju treće četvrtine i 25 koševa prednosti (66:41). U posljednjoj dionici Gorica je tek malo ublažila poraz.

Kod Splita su najučinkovitiji bili Josip Jukić sa 17 koševa i 12 skokova i Goran Filipović s 11 koševa, dok su Goricu predvodili Marin Zrnić s 14 i Ante Mašić s 13 koševa.

U srijedu se sastaju Šibenik i Cibona, a drugo kolo će zaključiti Kvarner 2010 i Zadar susretom u četvrtak.

Na ljestvici vodi Cedevita s dvije pobjede.

POREDAK:  Cedevita 2-0, Cibona 1-0, Gorica 1-1, Zagreb 1-1, Split 1-1, Šibenik 0-1, Zadar 0-1, Kvarner 2010 0-1