Hezonja pet koševa, Bogdanović i Rudež nisu igrali

Orlando Magic nadigrao je Memphis Grizzliese sa 119:107, a Mario Hezonja sudjelovao je s pet koševa. Bojan Bogdanović nije bio u sastavu Brooklyn Netsa, a Damjan Rudež nije ulazio u igru u porazu Minnesota Timberwolvesa.

Hezonja pet koševa

Hezonja je za gotovo 18 minuta provedenih u igri u slavlju Magica protiv Grizzliesa 119:107 postigao pet koševa, šut 2-4, od toga za tricu 1-3, te tome dodao dvije asistencije.

Nakon izjednačenog početka, Orlando je u drugoj četvrtini uspio doći do značajnije prednosti, koju je zatim zadržao do kraja. Najzaslužniji za slavlje Orlanda bio je Nikola Vučević s 25 koševa i deset skokova, a Memphis je predvodio Matt Barnes s 24 koša i pet skokova.

Netsi odmarali Bogdanovića i teško stradali

Netsi su izgubili od New Orleans Pelicansa s uvjerljivih 106:87. Bojan Bogdanović dobio je poštedu, a to se osjetilo na parketu.

Pelicansi su na odmor otišli s 11 koševa prednosti, a zatim su u posljednjoj četvrtini zaključili pitanje pobjednika. U redovima New Orleansa šestorica igrača ostvarila su dvoznamenkasti broj koševa, a najviše je zabio Luke Babbitt - 21 koš i četiri asistencije. Kod Netsa najbolji je bio Sean Kilpatrick s 15 koševa.

Rudež na klupi u porazu Wolvesa

Damjan Rudež nije ulazio u igru u porazu Minnesote od Dallas Mavericksa 88:78. Dallas je pitanje pobjednika riješio na početku posljednje četvrtine kada je serijom 11:0 pobjegao na 16 koševa razlike.

Najzaslužniji za slavlje Mavericksa bio je Jose Barea s 21 košem i šest asistencija, a Wolvesima nije pomoglo ni 30 koševa Andrewa Wigginsa.

Warriorsi se vratili pobjedama

Nakon rijetkog domaćeg poraza od Bostona Celticsa, Golden State Warriorsi iskalili su se na Portland Trail Blazersima slavivši sa 136:111.

Nakon što su Blazersi dobili prvu četvrtinu, najbolja momčad lige preuzela je kontrolu igre. Na odmor je otišla sa šest koševa prednosti, a zatim su u posljednjoj četvrtini u potpunosti nadigrali goste. Warriorsi su tako stigli do 69. pobjede u sezoni te nastavljaju lov za Chicago Bullsima, koji su 1996. sezonu završili sa 72 pobjede.

Stephen Curry ponovno je bio raspoložen. Susret je završio s 39 koševa, pogodivši devet trica, a tome je dodao šest skokova i sedam asistencija. Raspoložen je bio i Damian Lillard u redovima Portlanda postigavši 38 koševa.