Leicester City sve više bježi Tottenhamu

Nogometaši Leicester Cityja načinili su još jedan korak bliže osvajaju naslova prvaka nakon što su u susretu 32. kola engleskog prvenstva na svom King Power stadionu pobijedili Southampton 1:0 i sada imaju sedam bodova više od drugoplasiranog Tottenhama.

Pogodak odluke zabio je Wes Morgan u 38. minuti na asistenciju Christiana Fuchsa.

Bila je to Leicesterova četvrta uzastopna pobjeda, te peta u zadnjih šest susreta rezultatom 1:0.

Šest kola prije kraja prvenstva Leicester City ima 69 bodova, sedam više od Tottenham, dok Arsenal na trećem mjestu ima 11 bodova manje i utakmicu manje.

Leicester City nikada nije bio engleski prvak, a najbolji plasman ostvario je 1929. godine kada je bio drugi. Otkako je startao Premeirship 1992. godine, najbolji plasman Leicester je ostvario u sezoni 1999/2000. okončavši prvenstvo na osmom mjestu.

Manchester United pobijedio je Everton 1:0 i probio se na petu poziciju.

Pogodak odluke zabio je Anthony Martial u 54. minuti. ManU je ovom pobjedom preskočio West Ham i sada je peti sa 53 boda, s jednim bodom manje od četvrte pozicije koju drži gradski suparnik City.

Manchester United - Everton     1-0 (Martial 54)
Leicester City - Southampton    1-0 (Morgan 38)
U subotu:
Liverpool - Tottenham                1-1 (Coutinho 51 / Kane 63)
Sunderland - WBA                       0-0
Stoke City - Swansea City            2-2 (Afellay 13, Bojan 53 / Sigurdsson 68, Paloschi 79)
Norwich City - Newcastle            3-2 (Klose 45+2, Mbokani 74, Olsson 90+3 / Mitrović 71,86-11m)
West Ham - Crystal Palace          2-2 (Lanzini 18, Payet 41 / Delaney 15, Gayle 75)
Bournemouth - Manchester City 0-4 (Fernando 7, De Bruyne 12, Aguero 19, Kolarov 90+3)
Arsenal - Watford                        4-0 (Sanchez 4, Iwobi 38, Bellerin 48, Walcott 90)
Aston Villa - Chelsea                    0-4 (Loftus-Cheek 26, Pato 45+3-11m, Pedro 46, 59)