HNL: Splitski derbi bez golova, Dinamo nadigrao Osijek

Nogometaši Dinama pobijedili su na stadionu Maksimir Osijek 3:0, a u gradskom derbiju na stadionu Park mladeži RNK Split i Hajduk su odigrali 0:0 u susretima 29. kola Prve HNL.

Split i Hajduk su odigrali siromašan derbi Svetog Duje. Bila je to utakmica bez golova, ali i bez pravih prilika. Bio je treći splitski derbi ove sezone koji je završio bez golova.

Hajduk je uoči utakmice ostao bez smijenjenog predsjednika Marina Brbića i sportskog direktora Gorana Vučevića, koji je podnio ostavku, a navijače je pak potresla smrt legende Torcide Žana Ojdanića, koji je poginuo pri skoku padobranom. Igrači Hajduka su nosili crni flor, a utakmica je počela minutom šutnje posvećen stradalom vođi Torcide. Od Ojdanića su se oprostili i navijači Hajduka velikim transparentom s njegovim likom.

Dinamo pobjegao Rijeci na +4

Dinamo je poveo u 36. minuti pogotkom Taravela, a na 2:0 povisio je Henriquez u 65. minuti. Konačni rezultat postavio je povratnik u momčad Junior Fernandes. Nakon što je u 42. minuti promašio kazneni udarac, iskupio se golom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo je ovom pobjedom povećao vodstvo pred drugom Rijekom na četiri boda, iskoristivši tako posrtanje momčadi Matjaža Keka koja je u subotu osvojila tek bod protiv Slaven Belupa u Koprivnici.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 66 bodova, Rijeka je druga sa 62 boda, a Hajduk je treći s 51 bodom. Lokomotiva na četvrtom mjestu ima 43, a Split je peti s 42 boda.

Dinamo - Osijek            3:0 (Taravel 36, Henriquez 66, Fernandes 90+2)
Split - Hajduk                0:0