[VIDEO] Gol Iličevića u pobjedi HSV-a, poraz Kovačeva Eintrachta

U 28. kolu Bundeslige u subotu je Kovačev Eintracht iz Frankfurta u gostima kod vodećeg Bayerna izgubio 0:1, dok je Ivo Iličević bio strijelac u pobjedi HSV-a.

Eintracht je odigrao jednu od boljih utakmica u proljetnom dijelu sezone, ali to nije bilo dovoljno da bi se izvukao pozitivan rezultat. Strijelac pobjedničkog gola za Bayern bio je Franck Ribery u 20. minuti.

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač debitirao je na trenerskoj klupi Eintrachta porazom 0:3 od Borussije Moenchengladbach, ali u prošlom kolu upisao je pobjedu 1:0 protiv posljednjeplasiranog Hannovera. Eintracht je i dalje u zoni ispadanja, na predzadnjem mjestu.

Posljednjeplasirani Hannover je na svom terenu poražen od Hamburgera sa 0:3, a hrvatski veznjak Ivo Iličević bio je strijelac za 2:0 u 73. minuti. Ostala dva pogotka za HSV postigli su Cleber Reis (61) i Nicolai Mueller (75).

Mogao je Iličević još dva puta zatresti mrežu, u 12. minuti lopta je otišla preko gola, a u 60. ispriječio se vratar Hannovera. Ivo Iličević odigrao je cijeli susret, dok Ivice Olića nije bilo u sastavu Hamburgera. Treba reći i da je Iličević ove sezone jedan od korisnijih igrača Hamburgera sa 4 gola i 3 asistencije.

Mainz je svladao Augsburg sa 4:2, a Schalke je izgubio od Ingolstadta sa 0:3, pa je sada još veća gužva u borbi za Ligu prvaka. Dan ranije je Bayer iz Leverkusena na svom terenu svladao je Wolfsburg sa 3:0, a Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Bayer.

Borussia Dortmund   3 Pierre-Emerick Aubameyang 53, Shinji Kagawa 78, Adrian Ramos 82