HNL: Rijeci samo bod iz Koprivnice, hat-trick Andrijaševića u Puli

U subotnjim utakmicama 29. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive su u Puli svladali domaću Istru 1961 3:0, a Rijeka je u Koprivnici protiv Slaven Belupa odigrala tek 0:0.

Momčad Matjaža Keka propustila je priliku prestići Dinamo na ljestvici. Ostala je druga s bodom manje od zagrebačke momčadi koja ima utakmicu manje.

Nogometaši Lokomotive zasluženo su u Puli osvojili tri boda s kojima su trenutačno na četvrtom mjestu prvoligaške ljestvice. Gosti iz Zagreba mogli su povesti i u posljednjoj minuti prvog poluvremena u kojoj je golman domaćih Iveša najprije obranio udarac glavom Franka Andrijaševića, a onda zaustavio i odbijenu loptu koju je iz blizine nogom prema golu uputio Grezda.

U 54. minuti domaći nogometaši su propustili idealnu prigodu za postizanje pogotka jer je Bouhna zamalo zakasnio na loptu koju je s desne strane u peterac gostiju ubacio Haister.

U sljedećem napadu Lokomotiva izvodi korner s desne strane, a Perić glavom prebacuje na drugu stativu gdje je ponovno glavom zahvaća ponajbolji pojedinac utakmice Andrijašević i šalje je u mrežu.

Domaći su nastojali izjednačiti i ostavljali Lokomotivi puno prostora za kontranapade, pa je u 80. minuti Andrijašević izbio sam pred Ivešu i s lakoćom zabio drugi gol. Konačni rezultat postavio je u 84. minuti svojim trećim pogotkom na utakmici  Andrijašević.

Gosti su do kraja utakmice propustili još nekoliko prigoda da još uvjerljivije savladaju Istru, u čijim je redovima najistaknutiji pojedinac bio vratar Iveša, a navijači su tražili odlazak uprave i trenera Andreja Panadića.

U nedjelju će snage odmjeriti Dinamo i Osijek te u gradskom derbiju Split i Hajduk.