ATP Miami: Nishikori spasio pet meč lopti

Japanac Kei Nishikori treći je polufinalist ATP turnira iz Masters serije 1.000 u Miamiju, nakon branitelja naslova Novaka Đokovića i Davida Goffina.

Šesti tenisač svijeta u četvrtfinalu je s 4:6, 6:3 i 7:6 (3) pobijedio 16. igrača na ATP ljestvici, Francuza Gaela Monfilsa pritom spasivši čak pet meč lopti.

Nakon što je prvi set pripao Francuzu, a zatim se u drugom setu Japanac uspio vratiti u meč, u trećem setu vodila se velika borba za gotovo svaki poen pa je susret trajao čak dva i pol sata.

Nishikori je prvi stigao do breaka te je poveo s 3:1. Kod 4:3 za Nishikorija Monfils je imao dvije prilike za break, a drugu je i iskoristio te izjednačio na 4:4. Poveo je potom s 5:4 i onda imao 0:40, potom i prednost, no propustio je sve četiri meč-lopte i japanski tenisač je izjednačio na 5:5. Japanac je novu meč loptu spasio u 12. gemu te je odluka pala u tie-breaku u kojem je sa 7:3 uspješniji bio Nishikori.

To je druga pobjeda Nishikorija protiv Monfilsa u drugom međusobnom susretu.

U polufinalu Japanac će na pobjednika dvoboja između Kanađanina Milosa Raonica i Australca Nicka Kyrgiosa.

Glavni favorit za naslov je Novak Đoković, koji je dosad pet puta osvajao ovaj turnir, prvi put 2007., a potom još 2011., 2012., 2014. i 2015. godine.