U-21: Nakon Španjolske pala i Estonija

Nakon što su u četvrtak u Burgosu uzvratili Španjolcima za riječki poraz, izabranici Nenada Gračana uzeli su nova tri boda u dvoboju s Estonijom u Zaprešiću, ostvarivši šestu pobjedu u sedam odigranih utakmica.

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je Estoniju s 2:1 golovima Pavičića u petoj i junaka pobjede nad Furijom Perice u 41. minuti.

No, možda će Estonija na kraju slaviti s 3:0 za zelenim stolom. Nakon što su juniori Dinama nedavno zbog sličnog propusta izbačeni iz Lige prvaka, novu veliku administrativnu pogrešku napravila je danas klupa malde reprezentacije: Gračan uveo igrača koji nije bio u zapisniku

Hrvatska je povela vrlo rano, već u petoj minuti, kada je Domagoj Pavičić udarcem s više od 20 metara iznenadio gostujućeg vratara Vaiklu. Na 2:0 je pred kraj prvog poluvremena, u 41. minuti povisio Stipe Perica popravivši vlastiti neiskorišteni kazneni udarac kojega je izborio Bartolec.

Početkom nastavka, 53. minuti na 2:1 smanjio je Robert Kirss nakon velike nesmotrenosti Pavičića.

Mali Vatreni bili su bolji od Estonije i u prvom dvoboju s njima u Tartu, gdje smo slavili s 0:4.

Do kraja kvalifikacija Hrvatska će odigrati još dvije utakmice protiv Švedske, 1. rujna na domaćem terenu, te 11. listopada u gostima, te jednu protiv Gruzije u gostima 6. rujna.

Plasman na EP u Poljskoj izborit će devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije nastupiti u dodatnim kvalifikacijama iz kojih će se dva pobjednika pridružiti sudionicima završnice.

1 HRVATSKA    7  6 0 1  19-4   18
2 Švedska         5  4 1 0  12-1   13
3 Španjolska     6  4 1 1  16-8   13
4 Gruzija           7  3 0 4  12-12  9
5 Estonija         7  1 1 5   3-17   4
6 San Marino   8  0 1 7   1-21   1