U-19: Hrvatska razbila Belgiju 4:0 i izborila Euro!

Hrvatska U-19 reprezentacija uvjerljivo je stigla do treće pobjede u Elitnom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koje će se održati u Njemačkoj od 11. do 24. srpnja. Nakon Bugarske i Škotske danas je na riječkoj Rujevici s 4:0 svladan najopasniji konkurent u skupini Belgija.

Izabranike Ferde Milina su do pobjede i plasmana na EP golovima u 37., 45., 76. i 90. minuti minuti odveli Benković, Brodić, Lovren  i Knežević. Zbog bolje gol-razlike malim Vatrenima je za prvo mjesto dovoljan bio i bod, no nisu ništa prepustili slučaju i okončali su Elitne kvalifikacije bez primljenog gola.

Hrvatska je nanizala nekoliko prilika od 24. do 35. minute, ali što nepreciznost, što belgijski vratar Jackers onemogućili su da se šanse Balića, Brekala, Brodića, Solde i Plantaka pretvore u gol. Ipak, nagrada je stigla u 37. minuti, kada je Benković zabio glavom na asistenciju Brekala iz slobodnog udarca u 37. minuti, a onda je malo uoči poluvremena Brodić na dodavanje Lovrena, koji je sjajno prošao po desnoj strani, povisio na 2:0.

U nastavku je Lovren na dodavanje Brodića povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Knežević kad su Belgijanci pokušali očajnički napasti u 90. minuti. Knežević je sam slomio gostujuću obranu, prešao prvo braniča pa vratara i onda mirno zatresao mrežu.

Hrvatska je imala više udaraca na gol od Belgijanaca (15-10), koji nisu uspjeli uputiti nitj jedan udarac u okvir gola sve dok Milinovi igrači nisu poveli 3:0 i malo se upustili.

Mali vatreni su Elitno kolo kvalifikacija osigurali osvojenim prvim mjestom u skupini u kojoj su odigrali 3:1 s Crnom Gorom, 1:0 s Kazakhstanom te na kraju 1:1 s Mađarskom.

U drugom susretu posljednjeg kola Škotska je u Kraljevici svladala Bugarsku sa 2:1 i tako završila kao treća s tri boda, dok je Bugarska ostala posljednja bez bodova.

Na EP-u u Njemačkoj nastupit će osam reprezentacija, a Hrvatska je prva koja se uspjela pridružiti domaćinu. Preostalih šest sudionika bit će poznato nakon što se odigraju utakmice trećeg kola u ostalim skupinama, pet ih je na programu u utorak, a jedna u srijedu.