Perica: Nema opuštanja za Hrvatsku, nadam se novim golovima

Napadač mlade hrvatske nogometne reprezentacije Stipe Perica, koji je postigao dva gola u pobjedi nad Španjolskom, napominje kako se Hrvatska neće opustiti te će u ponedjeljak u Zapešiću od prve minute tražiti pobjedu protiv Estonije kako bi se dodatno približila plasmanu na Europsko prvenstvo.

Španjolsku smo zasluženo pobijedili. Poštivali smo što nam je izbornik rekao uoči susreta, a ja se nadam novim golovima u idućim utakmicama. Naravno, nogomet je nepredvidiv, ali vjerujem da ću nastaviti zabijati, rekao je dvadesetogodišnji Perica u razgovoru za Hinu.

Napadač Chelseaja na posudbi u talijanskom Udineseu zabio je u 42. minuti gol za 2:0 u Burgosu nakon dodavanja Ante Ćorića, a u 46. minuti je istrčao na neopreznog španjolskog vratara, oduzeo mu loptu te je neometan gurnuo u mrežu za 3:0.

Ti golovi mi jako puno znače. Poseban je osjećaj kada zabiješ za reprezentaciju, drugačije je nego kada zabiješ za klub. U Udineseu sam riješio neke važne utakmice, no u posljednjih mjesec i pol dana nisam puno igrao, ističe 1.92 metara visoki Zadranin.

Hrvatska u ponedjeljak u Zaprešiću igra protiv Estonije koju je u rujnu u gostima pobijedila 4:0. Nema opuštanja, idemo po novu pobjedu. Još nismo na Euru te nas čekaju i dvije utakmice sa Švedskom, napominje Perica.

Hrvatska nakon šest kola ima 15 bodova, Španjolska 13, a Švedska 10 i utakmicu manje. Slijede Gruzija s devet, Estonija s četiri te San Marino s jednim bodom.

Nastup na Europskom prvenstvu sljedeće godine u Češkoj izborit će pobjednici devet kvalifikacijskih skupina, a četiri najbolje drugoplasirane momčadi će u doigravanje.