[VIDEO - TIJEK UTAKMICE] Hrvatska odigrala 1:1 s Mađarskom

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je s Mađarskom 1:1 u prijateljskoj utakmici u Budimpešti.

---

90. minuta (+2) - Dobra prilika Modrića, no vratar domaćina je uspio obraniti udarac.

79. minuta - Ono što nije uspio napraviti Srna, na drugoj strani terena pošlo je za rukom Mađarima. Dzsudzsak je iz slobodnog udarca izjednačio na 1:1. Mogao je bolje reagirati i Kalinić

76. minuta - Čim je ušao, Srna je pristupio izvođenju slobodnog udarca s ruba šesnesterca, no lopta je otišla preko vratnice.
75. minuta - Srna ušao u igru umjesto Kovačića.
62. minuta - Perišić u dobroj prilici, no sudac zaustavlja akciju. Zbog negodovanja Perišić je dobio žuti karton.
58. minuta - Hrvatska je previše pasivna u nastavku susreta, Mađari sve više prijete. Izbornik Čačić ima tek petoricu na klupi, od čega dva vratara.
50. minuta - Vida je dobio žuti karton.
47. minuta - Mađari su u nastavak dvoboja ušli novom prilikom Kleinheislera.
46. minuta - Mađari su napravili čak četiri izmjene. Ušli su Bogdan, Nikolić, Szalai i Elek, a izašli Nemeth, Priskin, Nagy i Dibusz.

45. minuta (+2) - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Ćorluka
42. minuta - Kalinić obranio udarac Kleinheislera.
36. minuta - Zaprijetili su i Mađari preko Dzsudzsáka.

29. minuta - Predivna akcija Brozović - Perišić - Mandžukić za vodstvo Hrvatske od 1:0. Prvi gol Mandžukića u ovoj godini te 21. za reprezentaciju u 65. nastupu!
24. minuta - Prvi udarac Mađara na susretu. Pokušaj iz daljine.
20. minuta - Pokušaj Brozovića sa 16 metara, no lopta je otišla preko gola.
18. minuta - Prva prava akcija naših, no Ćorluka je zakasnio.
9. minuta - Pokušaj Perišić s lijeve strane.
6. minuta - Ozljeda Vide. Teško ga je nagazio protivnički igrač, no uspio je nastaviti susret

---

Hrvatska je početni sastav objavila skoro pola sata iza Mađara. Izbornik Ante Čačić na klupi je ostavio prvog vratara Danijela Subašića i kapetana Darija Srnu, koji se ozlijedio prije tri dana u prijateljskoj utakmici s Izraelom u Osijeku. Društvo im na klupi prave Ivan Vargić, Dejan Lovren i Alen Halilović.

Početni sastav Hrvatske: Kalinić - Vrsaljko, Ćorluka, Schildenfeld, Vida - Modrić, Antolić, Perišić, Kovačić, Brozović - Mandžukić

Mađarski izbornik od prve minute kreće s dvojicom ponajboljih igrača, Gera i Dzsudzsák. Iznenađenje je vratar Dibusz kojem će to biti tek četvrti nastup za reprezentaciju. Na golu se očekivao u svojem 102. nastupu veteran Kiraly.

Početni sastav Mađara: Dibusz - Fiola, Guzmics, Lang, Korhut - Nagy, Gera - Németh, Kleinheisler, Dzsudzsák – Priskin