NBA: Tricaški rekord Warriorsa, Hezonja osam koševa

Golden State Warriorsi ostvarili su protiv Dallas Mavericksa 52. uzastopnu domaću pobjedu, bili su bolji sa 128:120, postavivši pritom NBA rekord za ukupan broj trica u sezoni nakon što su sinoć pogodili 21 iz 45 pokušaja.

Kad su pogodili 17. tricu 9:35 minuta prije kraja bila je to ukupno 934. dalekometna bomba sezone za branitelje naslova, čime su oborili prošlosezonski rekordni učinak Houstona. Oboren je i rekord po broju trica na jednoj utakmici, momčadi su kombinirano ubacile 39 trica, što je najviše ikada na jednoj NBA utakmici.

Klay Thompson pogodio je devet trica, ukupno zabivši 40 poena, a Stephen Curry dodao je pet, za gotovo polovicu od svoja 33 poena. Ovom pobjedom Golden State (65-7) ostao je za četiri pobjede ispred San Antonija (61-11) u borbi za prvo mjesto Zapadne konferencije.

Mavericksi su zaostajali 18 koševa prije nego što su zabili prvih pet koševa zadnje četvrtine i primaknuli se na 102:94. Tada je Thompsonova rekordna trica vratila dvoznamenkastu razliku. Tri minute i 18 sekundi prije kraja Villanueva je svojom trećom tricom u nizu postavio rezultat 116:113, da bi Barnes i Curry sačuvali vodstvo Warriorsa.

Wesley Matthews predvodio je Dallas s 26 koševa.

U floridskom derbiju Miami Heat je sa 108:97 bio bolji od Orlando Magica. Hassan Whiteside je ostvario 26 koševa, 12 skokova i pet blokada kod pobjednika, a poražene je s 20 poena i sedam skokova predvodio Fournier

Mario Hezonja je na gostovanju u Miamiju dobio mjesto u početnoj petorci Orlanda te za gotovo 37 minuta na parketu postigao osam koševa (šut 4/11), uz tri skoka, jednu asistenciju te po dvije osvojene i izgubljene lopte. Hezonja je u prvu postavu ušao umjesto Victora Oladipa, koji je osjetio bol u zglobu zapešća.

U dramatičnom dvoboju odigranom u Washingtonu Minnesota je u dva produžetka svladala domaće Wizardse sa 132:129, a iako je utakmica traja 58 minuta, trener Timberwolvesa ostavio je Damjana Rudeža na klupi.