Hrvatska U-19 reprezentacija deklasirala vršnjake iz Škotske

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina ostvarila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Njemačkoj. Nakon pobjede protiv Bugarske, izabranici Ferde Milina pobjedili su vršnjake iz Škotske s 3:0.

Nakon što su prije dva dana pobjedili Bugarsku 1:0 u Elitnom djela kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Njemačkoj, Hrvatska mlada reprezentacija do 19 godina pobijedila je i Škotsku 3:0. Izabranici Ferde Milina bolje su otvorili utakmicu i već u drugoj minuti susreta izborili korner, a dvije minute kasnije Fran Brodić je sjajno pucao, no njegov udarac brani Robby McCroie. Obje su momčadi stvarale prilike, no naša je reprezentacija bila upornija i povela u 36. minuti.

Strijelac prvog pogotka na Kantridi bio je Brodić u 36. minuti, inače član belgijskog Club Brugge. Dvije minute prije kraja, Škoti su mogli iznenaditi, no udarac Ryana Hardiea prolazi pored vratnice. Nakon odmora, naši su krenuli silovito i već u prvoj minuti mladi napadač Cibalije, Tomislav Turčin, povećava na 2:0 na asistenciju Vinka Solde. Naši su uspješno kontorlirali situaciju na terenu i nisu dopuštali previše prilika svojim suparnicima. Konačan rezultat, 3:0, uslijedio je nakon što je Kyle Cameron napravio prekršaj na Turčinu u 77. minuti. Bojan Knežević izveo je slobodan udarac, a svoj drugi pogodak na turniru postiže Josip Brekalo, član Dinama.

Hrvatski reprezentativci ovom su pobjedom preuzeli vrh ljestivce sa šest bodova. U drugom susretu Belgija je pobjedila Bugarsku s 1:0 i zauzela drugo mjesto s istim brojem bodova, ali lošijom gol-razlikom. U posljednjem kolu, u odlučujućoj utakmici za prvo mjesto, Hrvatska na Uskrsni ponedjeljak igra protiv Belgije na Rujevici u 16 sati te im je za plasman na Europsko prvenstvo dovoljan i bod. U istom terminu Bugarska i Škotska igraju u Kostreni.