NBA: Netsi zaustavili LeBrona, Bogdanović zabio 12

U NBA ligi odigrano je šest utakmica. Oklahoma Thunder je sa 113:91 nadvisio Utah jazz, što je šest uzastopna pobjeda Thundera, dok je Brooklyn sa 104:95 na svom parketu bio bolji od Clevelanda.

Brook Lopez predvodio je Netse s 22 poena, Shane Larkin dodao je 16, a Bojan Bogdanović 12 koševa u redovima pobjednika, koji je limitirao Cavse na samo 12 koševa u četvrtoj četvrtini, a nije mu smetala ni sjajna večer LeBrona Jamesa, koji je u prve tri četvrtine postigao 30 poena, uz šut 13-14, no u zadnjoj je ostao bez ubačaja.

Brooklyn je do pobjede stigao sjajnom 14-0 serijom kojom je zaostatak od 90:92 6:11 minuta prije kraja pretvorio u prednost 104:92 22 sekunde prije isteka vremena. U toj seriji istaknuo se i Bogdanović polaganjem preko LeBrona Jamesa za vodstvo 97:92 3:50 minuta do zadnjeg zvuka sirene.

Usprkos ovoj pobjedi, trećoj u zadnjih 11 susreta, Netsi neće igrati u doigravanu ove sezone, trenutačno su na omjeru 20-51, dok su Cavsi i dalje na vrhu Istočne konferencije sa 51-21.

Oklahoma je sa 113:91 nadvisila Jazz, Kevin Durant je zabio 20, uz šut 7-11, te uz osam skokova, devet asistencija. Bila je to 58. utakmica zaredom za Duranta u kojoj je zabio najmanje 20 koševa.

Vrlo je zanimljivo bilo u Los Angelesu, gdje su domaći Clippersi košem sa zvukom sirene svladali Portland 96:94. Gosti su tricom Damiana Lillarda poveli sa 94:91 24 sekunde prije kraja. Tricom za izjednačenje na 94:94 11 sekundi prije kraja uzvratio je Jamal Crawford. U svom posljednjem napadu gosti su odigrali akciju za Mauricea Harklessa, koji je promašio polaganje dvije sekunde prije isteka vremena, a domaći su nakon obrambenog skoka pozvali time-out 0.6 sekundi prije kraja. Nakon dogovora, loptu izvedenu iz auta je prihvatio JJ Redick i šutom sa sedam metara pogodio obruč za dramatičnu pobjedu.

Chris Paul i Jamal Crawford ubacili su po 25 koševa za Clipperse, a najefikasniji kod Blazersa bili su Damian Lillard sa 18 i CJ McCollum sa 17 ubačaja. Clippersi su s omjerom 44-27 čvrsto na četvrtom mjestu zapada, dok su Blazersi šesti sa 37-36.

New York Knicksi najvjerojatnije će i treću sezonu zaredom propustiti doigravanje, ali su u četvrtak 106:94 pobjedom u svom Madison Square Gardenu bliže toj mogućnosti doveli i Chicago Bullse, koji su prije početka sezone imali velike ambicije. Carmelo Anthony ubacio je 26 koševa za Knickse, koji su s omjerom 30-43 12. na Istoku, dok je Derrick Rose ubacio 30 poena za Bullse, koji su sa 36-35 deveti na Istoku sa sada popriličnim zaostatkom za osmim Detriot Pistonsima, koji su na 38-34.

U posljednjoj utakmici večeri Indiana Pacersi su na svom terenu svladali New Orleans Pelicanse sa 92-84. Rookie Pacersa Myles Turner svoj je 20. rođendan proslavio sa 24 koša i 16 skokova, dok je Francuz Alexis Ajinca s 22 poena bio prvo ime Pelicansa.

Rezultati:

Brooklyn - Cleveland     104-95
Bojan Bogdanović igrao je za Brooklyn 25:53 minuta i postigao 12 koševa (šut za dva 1-3, trica 3-8, slobodna bacanja 1-2) uz 1 skok

4. Denver 30 42 .417 20
5. Minnesota 23 48 .324 26 1/2