Dobra forma uoči Rija: Cernogorzu bronca s Cipra

Glavni ciparski grad Nikozija domaćin je prvog Svjetskog kupa za 2016. godinu u letećim metama. Na Kupu je sudjelovalo i troje hrvatskih strijelaca u disciplini trap u kojoj je Giovanni Cernogoraz osvojio brončanu medalju.

Cernogoraz je osvojio treće mjesto na prvoj postaji Svjetskog kupa u streljaštvu, u disciplini trap. Osvajač zlatnog odličja s Olimpijskih igara u Londonu 2012., gađao je odlično te je stigao u borbu za ulazak u finale sa još nekoliko strijelaca. U odlučujućem gađanju izborio je plasman u polufinale u kojem je zauzeo 4. mjesto što mu je dalo priliku za osvajanje brončane medalje koju je na kraju i osvojio protiv Ilnama Yavuza iz Turske. Svakako, to je potvrda dobre forme uoči Olimpijskih igara u Riju.

Uz Cernogorza, nastupili su i Josip Glasnović koji je osvojio 20. mjesto sa 117 meta, a Anton Glasnović 61. mjesto sa 110 pogođenih meta.