Hezonja tri koša u porazu Magica

Mario Hezonja imao je skroman šuterski učinak u porazu Orlando Magica kod Boston Celticsa, a Damjan Rudež nije ulazio u igru u porazu Minnesota Timberwolvesa protiv Golden State Warriorsa.

Magic je izgubio kod Celticsa sa 107:96, a Hezonja je za 17 i pol minuta na parketu postigao tri koša (šut 1-3 te 1/1 slobodna bacanja). Mladi hrvatski košarkaš ipak je pridonio sa sedam skokova i jednom asistencijom.

Boston je dominirao tijekom cijelog susreta, no 2:49 minuta prije kraja Orlando se uspio približiti na samo četiri koša zaostatka. Celticsi ipak nisu dopustili preokret te su na kraju stigli do 41. pobjede. Najraspoloženiji u redovima Bostona bio je Isaiah Thomas s 28 koševa, pet skokova i sedam asistencija, a Magic je predvodio Victor Oladipo s 25 koševa i osam skokova.

Warriorsi slavili u Minnesoti, Rudež na klupi

Minnesota je izgubila od Warriorsa 109:104, a Damjan Rudež proveo je utakmicu na klupi.

Wolvesi su pružili jak otpor najboljoj momčadi lige te je pitanje pobjednika riješeno tek u samoj završnici. Nakon što je Ricky Rubio 56,2 sekunde prije kraja smanjio zaostatak Minnesote na 105:103, Draymond Green je promašio šut. Andrew Wiggins je 15,9 sekundi prije kraja imao priliku izjednačiti, no nije pogodio, a Stephen Curry pogađa oba slobodna bacanja na nedostižnu prednost Golden Statea.

Warriorse je predvodio Green s 24 koša, devet skokova i šest asistencija. Curry je dodao 19 koševa, sedam skokova i 11 asistencija, a Klay Thompson 17 koševa i pet skokova. Najbolji u redovima Minnesote bio je Karl-Anthony Towns s 24 koša i 11 skokova.

Hornetsi iznenadili Spurse

Iznenađenje večeri dogodilo se u Charlotteu gdje su domaći Hornetsi svladali San Antonio Spurse s 91:88.

Gosti iz Teksasa sjajno su otvorili dvoboj i poveli s 28:7, no domaći su se postepeno vraćali u susret, da bi u posljednjoj četvrtini na krilima Jeremyja Lina stigli do velike pobjede. Lin je 15 od svojih 29 koševa postigao u posljednjih 12 minuta, uključujući i ubačaj za vodstvo 89:88 50 sekundi prije kraja te oba slobodna bacanja za 91:88 18 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu Spursi su imali dva šuta za tricu kojom su mogli izjednačiti, ali su i Patty Mills i Danny Green bili neprecizni.

Uz Lina, u domaćim redovima izvrsno je odigrao i Courtney Lee sa 17 koševa, a Spurse, koji su pretrpjeli tek 11. poraz ove sezone, predvodili su Tony Parker s 19 koševa, LaMarcus Aldridge s 18 koševa i 12 skokova te Tim Duncan sa 16 koševa i deset skokova.

Cavsi do 50. pobjede, Nurkić blokirao LeBrona

Prošlogodišnji finalisti Cleveland Cavaliersi ostvarili su 50. ovosezonsku pobjedu kojom su osigurali naslov pobjednika skupine Central svladavši Denver Nuggetse s uvjerljivih 124:91. Briljirao je LeBron James koji je ostvario 41. triple-double u karijeri s 33 koša te po 11 skokova i asistencija. Najbolji kod gostiju bio je Will Barton s 27 koševa.

Inače utakmicu je obilježila i blokada bivšeg centra Cedevite Jusufa Nurkića na LeBronu.

4. Denver        29 42 .408 19 1/2
5. Minnesota     22 48 .314 26