Buffon nakon rekorda: Mario je prvi u napadu, prvi u obrani

Juventus je u gradskom derbiju sinoć pobijedio Torino s 4:1, a sjajni Juveov vratar Gianluigi Buffon uspio je, usprkos primljenom pogotku, postati rekorder Serie A po minutama bez primljenog gola.

Naime, dok ga u 48. minuti utakmice nije svladao Belotti iz kaznenog udarca, Buffon je izdržao pune 973 minute bez primljenog pogotka, čime je za 44 minute nadmašio rekord Milanova čuvara mreže Sebastiana Rossija iz 1994. godine.

Nakon tog postignuća Buffon se zahvalio svim suigračima, posvetivši svakom nekoliko redaka. O hrvatskom reprezentativcu Mariju Mandžukiću napisao je: Mario Mandžukić - prvi u napadu, prvi u obrani.

Međutim, Buffon je daleko iza legendarnog brazilskog vratara Geralda Pereire de Matos Filha, poznatijeg kao Mazaropi, koji nije primio pogodak čak 1.816 minuta. Vratar Vasco da Game nije primio gol od svibnja 1977. do rujna 1978. godine. Nevjerojatna serija je trajala čak 20 utakmica.

U Brazilu nitko o tome nije previše govorio. Mediji nisu tome pridavali veću pažnju, tek se u posljednjih 10 godina malo više o tome govori, nedavno je otkrio 63-godišnji Mazaropi dodavši: Moje pravo ime gotovo nitko ne zna.