Pobjeda Myhrera, Rodeš 17. u zadnjem slalomu sezone

Hrvatski skijaš Istok Rodeš osvojio je sa zaostatkom od 1,64 sekunde za pobjednikom 17. mjesto u zadnjem slalomu sezone u St. Moritzu. Pobjednik je Šveđanin Andre Myhrer, a tek 19. bio je osvajač Malog slalomskog globusa Norvežanin Henrik Kristoffersen.

Svjetski juniorski prvak Rodeš je u prvoj vožnji s vremenom 52.89 zauzeo 21. poziciju, dok je najbrži bio Švicarac Daniel Yule s vremenom 51.75 sekunde. Yule je u drugom laufu bio puno lošiji i na kraju je tek 11. (+1,22), a do pobjede je došao trećeplasirani u prvoj vožnji Myhrer s ukupnim vremenom 1:43.75. Rodeš je ostvario izvrsno 11. vrijeme druge vožnje.

Drugo je mjesto zauzeo Marcel Hirscher (+0,14), a treće Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag (+0,36).

Pobjedu u Svjetskom kupu odnio je Hirscher sa 1.795 bodova, drugi je Kristoffersen sa 1.310 bodova, a treći Francuz Alexis Pintaurault sa 1.200 bodova.