NBA: Spursima veliki derbi, Bogdanovićevih 19 u porazu Netsa

San Antonio Spursi zadržali su Golden State na najslabijem napadačkom učinku sezone i pobijedili ga sa 87:79, prekinuvši niz od sedam pobjeda branitelja naslova.

LaMarcus Aldridge zabio je 26, dodavši 13 skokova u pobjedi kojom su Spursi zadržali neporaženost kod kuće. Warriorsi su ostali bez koša u zadnje dvije i pol minute utakmice, promašivši zadnjih sedam šuteva.

Spursi sada imaju 44 domaće pobjede u nizu od poraza od Clevelanda u ožujku prošle sezone, čime su se izjednačili s Chicagom iz sezone 1995./1996., a bolji je samo Golden State s aktualnim nizom od 50 domaćih pobjeda.

Kawhi Leonard dodao je 18 koševa i 14 skokova, a Boris Diaw 14 koševa za Spurse. Golden State je s 15 poena predvodio Klay Thompson, dok je Stephen Curry zabio 14, uz slab šut 4-18.

Detroit je sa 115:103 svladao Brooklyn Netse uz 21 poen Arona Baynesa, dok je Anthony Tolliver ubacio 17 u drugom poluvremenu. Baynes i Tolliver pokrenuli su oluju Pistonsa u drugom poluvremenu, četvrtu četvrtinu otvorili su nizom 21-6.

Najučinkovitiji kod Brooklyna bio je Thaddeus Young s 24 koša, a Bojan Bogdanović je odigrao 33:21 minutu i uz 19 koševa upisao pet skokova i dvije asistencije.

Rezultati NBA lige:

Miami Heat - Cleveland Cavaliers 122-101
Washington Wizards - New York Knicks 99-89
Charlotte Hornets - Denver Nuggets 93-101
Detroit Pistons - Brooklyn Nets 115-103
(Bojan Bogdanović je igrao 33:21 minutu, upisao je pet skokova, dvije asistencije i zabio 19 koševa)
Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder 111-115
Atlanta Hawks - Houston Rockets 109-97
Chicago Bulls - Utah Jazz 92-85
Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 113-102
San Antonio Spurs - Golden State Warriors 87-79