Jug i Primorje za regionalni naslov

U polufinalu regionalne vaterpolske lige Mladost je u Gružu izgubila od Juga 13:7 (4:0, 2:3, 4:1 i 3:3), dok je Primorje s 10:8 (4:2, 0:2, 3:3 i 3:1) pobijedilo Jadran iz Herceg Novog.

Za dubrovačku su momčad čak četvorica igrača postigla po dva pogotka. Leon Fatović, Marko Ivanković, Hrvoje Benić i Paulo Obradović. U redovima Mladosti, najbolji strijelac bio je Marin Dašić također s dva pogotka.

Za Zagrebačku momčad zbog temperature nije nastupio Luka Bukić, kojeg je zamijenio Luka Bajić. Zbog upale slijepog crijeva za Jug nije konkurirao njihov najbolji igrač i strijelac ovogodišnje regionalne  lige Felipe Peronne (42 gola).

Iako je teškom mukom Mladost izborila doigravanje, momčad sa Save pokazala je borbenost. No, to nije bilo dovoljno za pobjedu nad favoriziranim Dubrovčanima.

Jug će u finalu igrati protiv Primorja EB, koje je mnogo teže stigao do pobjede protiv Jadrana. Nakon efikasne prve četvrtine u kojoj je postigao četiri gola, riječki sastav nije poentirao više od 10 minuta, pa je Jadran stigao do vodstva 6:4 početkom treće četvrtine.

Na ulasku u posljednjih osam minuta bilo je 7:7, a na kraju je ipak do izražaja došla veća kvaliteta Primorja. Prava drama događala se minutu prije kraja posljednje četvrtine.

Jadran je imao napad, no udarac Stefana Pješivca brani Frano Vićan koji je na kraju utakmice skupio 10 obrana. Konačan rezultat postavio je rumunjski igrač Cosmin Radu za veliku pobjedu Primorja.

Petar Muslim postigao je tri gola za riječku momčad, a po dva su dodali Radu, Nikola Dedović i Gonzalo Echenique, dok je čak četiri pogotka za Jadran postigao Stefan Vidović