[VIDEO] EL: Radošević predvodio Brose Baskets do važne pobjede

U Topu 16 košarkaške Eurolige odigrano je pet susreta 11. kola.

Leon Radošević bio je jedan od najboljih u pobjedi njemačkog Brose Basketsa u skupini F protiv ruskog Himkija od 84:79 kojom je momčad možda budućeg hrvatskog izbornika Andree Trinchierija zadržala izglede za četvrtfinale. Radošević je za 20 minuta provedenih na parketu postigao 18 koševa te dodao četiri skoka i jednu asistenciju.

Najbolji u redovima momčadi iz Bamberga bio je Bradley Wanamaker s 25 koševa i sedam skokova, a kod Rusa najbolji je bio Aleksej Šved s 14 koševa.

Tomić četiri koša u velikom španjolskom derbiju

U velikom španjolskom derbiju Barcelona je pobijedila Real Madrid sa 72:65. Ante Tomić sudjelovao je u pobjedi s četiri koša, šest skokova i jednom aistencijom za 19 minuta igre.

Barcelona je sjajno otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine vodila s 25:4. Real je u nastavku susreta zaigrao daleko bolje i u trećoj četvrtini smanjio na samo pola koša zaostatka (52:51). Na otvaranju posljednje dionice gosti su i poveli (58:52), no Barcelona je tri minute prije kraja vratila vodstvo (61:60) i u neizvjesnoj završnici izborila pobjedu.

Barcelonu su do šeste pobjede u skupini, kojom se izjednačila s Realom, predvodili Stratos Perperoglou s 20 koševa i Tomaš Satoransky sa 17. Kod Reala najbolji su bili Gustavo Ayon sa 16 koševa i Felipe Reyes s 11.

CSKA bolji od Laborala

U derbiju skupine CSKA je u Moskvi pobijedio Laboral Kutxu Velimira Perasovića s 90:78. Bio je to dvoboj dvije vodeće momčadi koje su uoči ove utakmice imale omjer 7-3. CSKA se sada odvojio na vrhu. Domaćine su do pobjede predvodili Nando de Colo s 19 koševa te Cory Higgins s 18, a u redovima španjolskog sastava najbolji su bili Adam Hanga s 19 koševa i Fabien Causeur s 11. Darko Planinić dodao je četiri koša, dva skoka i jednu asistenciju za osam i pol minuta igre.

Draper osam koševa u porazu Lokomotiva

U skupini E Panathinaikos je pobijedio Lokomotiv s 84:79. Gosti su na poluvremenu imali pet razlike, no Pao je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Presudila je posljednja četvrtina koju je atenski sastav dobio s osam koševa razlike. U domaćim redovima najbolji su bili James Gist i Elliot Williams sa po 16 koševa. Goste su predvodili Matt Janning sa 16 koševa te Victor Claver s 13 koševa. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper zabio je osam koševa te dodao dva skoka i tri asistencije za 22 minute.

Fenerbahče do desete pobjede

Vodeći sastav skupine Fenerbahče je u turskom okršaju pobijedio Darušafaku sa 77:69 ostvarivši i desetu pobjedu u skupini. Fener su do slavlja predvodili Ekpe Udoh s 18 koševa i šest skokova te Luigi Datome s 14 koševa. Kod Darušafake najbolji su bili Reggie Redding s 12 koševa i Scottie Wilbekin s 11.

U petak Cedevita gostuje kod Anadolu Efesa.

Rezultati susreta 11. kola:

SKUPINA E
Fenerbahče - Darušafaka    77:69
Panathinaikos - Lokomotiv 84:79

POREDAK: Fenerbahče 10-1, Lokomotiv Kuban 7-4, Panathinaikos 7-4, Crvena zvezda 6-4, Anadolu Efes 4-6, Darušafaka 3-8, Unicaja 3-7, CEDEVITA 2-8

SKUPINA F
CSKA - Laboral Kutxa     90:78
Barcelona - Real Madrid 72:65
Brose Baskets - Himki     84:79

POREDAK: CSKA 8-3, Laboral Kutxa 7-4, Real Madrid 6-5, Barcelona 6-5, Himki 5-6, Brose Baskets 5-6, Olympiakos 4-6, Žalgiris 2-8