EL: Redsi sačuvali prednost na Old Traffordu, Eduardo strijelac

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u četvrtfinale Europske lige nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala na Old Traffordu remizirali 1:1 protiv Manchester Uniteda i tako obranili prednost od 2:0 iz prve utakmice.

Četvrtfinale su izborili i nogometaši Šahtara pobijedivši u Bruxellesu Anderlecht s 1:0 pogotkom bivšeg hrvatskog reprezentativca Eduarda nakon što su u prvom susretu slavili s 3:1.

Redsi obranili prednost

Liverpool je u Kazalište snova doputovao s dva pogotka prednosti i uspio je obraniti veliku prednost remiziravši 1:1 protiv najvećeg suparnika. United je do ogleda protiv Liverpoola na Old Traffordu u Europi pet puta igrao protiv engleskih klubova i pet puta slavio - protiv Tottenhama (1963./1964.), Evertona (1964./1965.), Chelsea (2007./2008. i 2010./2011.) i Arsenala (2008./2009.) . Međutim, protiv Liverpoola nije išlo.

Domaćin je poveo u 32. minuti pogotkom Anthonyja Martiala koji je izborio kazneni udarac i sam ga realizirao. Liverpool je mogao izjednačiti u 35. minuti kada je Daniel Sturridge iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu. U 40. minuti zicer je promašio Jordan Henderson. Ipak, Redsi su u 45. minuti izjednačili nakon Coutinhovog sjajnog prodora po krilu i još ljepše realizacije. U nastavku susreta vidjeli smo niz prilika na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret u redovima Redsa.

Eduardo donio pobjedu Šahtaru

Nakon što je u prvom susretu slavio s 3:1, Šahtar je u Bruxellesu pobijedio Anderlecht s 1:0, a pogodak odluke postigao je Eduardo u sudačkoj nadoknadi. Eduardo je Belgijancima zabio i u prvom susretu. Bivši napadač ušao je u igru u 90. minuti, a dvije minute poslije zabio je za pobjedu. Darijo Srna odigrao je cijeli susret. Oba sastava utakmicu su završili s igračem manje. Kod Šahtara je isključen Kučer u 84. minuti, a dvije minute poslije pocrvenio je i Mbodji.

Sevilla nastavlja obranu naslova

Branitelj naslova Sevilla je na Ramon Sanchez Pizjuanu pobijedio Basel s 3:0 nakon što je prvi susret u Švicarskoj završio bez pogodaka. Španjolci su pitanje pobjednika razriješili u posljednjih deset minuta prvog dijela postigavši tri pogotka. Dva je zabio Kevin Kameiro (44, 45), a jednog Adil Rami (35). Sevilla se tako u četvrtfinalu pridružila Villarrealu i Athletic Bilbaou pa će Španjolci imati tri predstavnika. Baš kao i u Ligi prvaka gdje su plasman među osam najboljih izborili Barcelona, Real Madrid i Atletico Madrid.

Borussia Dortmund rutinski

Borussija Dortmund rutinski je odradila gostovanje u Londonu pobijedivši Tottenham s 2:1 nakon što je u prvom susretu slavila s 3:0. Oba Pogotka za njemački sastav postigao je Pierre-Emerick Aubameyang (24, 71), a poraz Spursa ublažio je Son Heung-Min (74).

Bebek pokazao tri crvena kartona

Sporting je u Bragi pobijedio Fenerbahče s 4:1 nadoknadivši tako poraz od 1:0 iz prve utakmice. Incidentnu utakmicu u Portugalu sudio je Ivan Bebek, pokazavši čak tri crvena kartona gostima i ukupno još deset žutih kartona.

Domaćin je poveo pogotkom Ahmeda Hasana u 11. minuti, no u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Alper Potuk. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 66. minuti kada je Bebek dosudio kazneni udarac za Bragu pritom isključivši stopera Mehmeta Topala zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Josue je bio uspješan i Portugalci su poveli 2:1. Pet minuta poslije Nikola Stoiljković zabio je za 3:1, a sve dvojbe oko pitanja putnika u četvrtfinale razriješio je pogodak Rafe Silve u 83. minuti. Do kraja utakmice Fenerbahče je ostao bez još dvojice igrača, a isključeni su Potuk (87) i Volkan Sen (87)

U ranije odigranim susretima plasman u četvrtfinale EL izborili su i Sparta Prag, Villarreal te Athletic Bilbao. Ždrijeb parova četvrtfinala je u petak u Nyonu.