EL: Sparta šokirala Lazio

Poznata su prva tri sudionika četvrtfinala Europske lige, a to su nogometaši Villarreala, Athletic Bilbaa i praške Sparte.

U najzanimljivijem okršaju osmine finala Liverpool je bio bolji od Manchester Uniteda.

Sparta je priredila veliko iznenađenje pobijedivši u Rimu Lazio s 3:0 nakon što je prvi susret završio 1:1. Česi su sav posao obavili u prvom poluvremenu postigavši tri pogotka, a strijelci su bili Borek Dočkal (10), Ladislav Krejči (12) i Lukaš Juliš (44).

Lazio je ove sezone dobio sve četiri domaće utakmica u Europskoj ligi i u svakoj postigavši po tri pogotka, no protiv Sparte nije išlo. Česi ni na sedmom europskom gostovanju ove sezone nisu poraženi. Sparta je do sada samo jednom stigla do četvrtfinala Kupa Uefe i Europske lige, u sezoni 1983./1984. što je njihov najveći uspjeh u ovom natjecanju.

Athletic Bilbao slavio u španjolskom okršaju

U španjolskom okršaju Valencija je pobijedila Athletic Bilbao s 2:1, no dalje ide baskijski sastav zbog pogotka u gostima jer je u prvom susretu slavio s 1:0. Valencia je vodila 2:0 pogocima Santi Mine (13) i Santosa (37) i imala prolaz dalje, no Aritz Aduriz je u 76. minuti postigao pogodak odluke. Bio je to već osmi pogodak vodećeg strijelca ove sezone u Europskoj ligi. Domaćin je u 88. minuti imao zicer za 3:1, no Iago Herrerin je sjajno obranio udarac Paca Alcacera.

Villarreal bolji od Bayera

Prolaz u četvrtfinale izborio je i Villarrela koji je u Leverkusenu odigrao bez pogodaka protiv Bayera i sačuvao prednost iz prve utakmice od 2:0. Najbliže pogotku domaćin je bio u 54. minuti kada je Kyriakos Papadopoulos uzdrmao vratnicu.

Bila je to deveta utakmica u posljednjih 12 u kojoj Žuta podmornica nije primila pogodak. Tin Jedvaj nije imao pravo nastupa za Apotekare zbog crvenog kartona, a Dario Krešić utakmicu je pratio s klupe za pričuve.