Guardiola nakon trilera: Mandžukić nam je olakšao posao

Juventus je vodio 2:0 na Allianz Areni i imao kartu u džepu za četvrtfinale Lige prvaka. Međutim, Bayern je u posljednjih 15 minuta utakmice uspio izjednačiti i odvesti susret u produžetak, gdje je domaćin s dva gola došao do potpunog preokreta i pobjede od 4:2.

Gubiti od talijanske momčadi 0:2 i preokrenuti rezultat s četiri gola je nevjerojatno. Čestitam svojoj momčadi koja je uspjela izbaciti prošlogodišnje finaliste, rekao je trener Bayerna Pep Guardiola i dodao: Želimo li osvojiti Ligu prvaka, moramo pobijediti velike europske momčadi, kao što je Juventus.

Kao ključni trenutak utakmice Guardiola je naveo 72. minutu kada je iz igre izašao Alvaro Morata, koji je dotad radio velikih problema obrani domaćina, a u igru ušao naš Mario Mandžukić.

Bilo nam je teško nositi se s Moratom, ali kad je Mandžukić ušao bilo nam je lakše kontrolirati igru. Mandžukić je opasan u kaznenom prostoru, ali manje van njega, istaknuo je Guardiola.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri objasnio je kako je uveo Mandžukića umjesto Morate jer mu je trebalo "svježe meso". Nadao sam se da će uspjeti zadržati loptu i da će se moći nositi s njihovim braničima. Nažalost, povukao se preduboko, njihovi su braniči sudjelovali više u igri, a mi nismo imali čovjeka prema naprijed, objasnio je Allegri.