Noć za pamćenje: Bogdanović s 44 poena izjednačio Draženov rekord

Bojan Bogdanović zabio je čak 44 poena u pobjedi svojih Brooklyn Netsa protiv Philadelphia 76ersa od 131:114.

Bila je to noć za pamćenje u kojoj je Bogdanović, osim što je ubacio rekordan broj poena u karijeri, izjednačio NBA rekord hrvatske košarkaške legende Dražena Petrovića koji je 44 poena ubacio također za Netse u dvoboju s Houstonom.

Bogdanović je imao šut 17/27, trice 4/9, a upisao je i osam skokova te dvije asistencije.

Nisam znao da sam srušio Draženov rekord. Ponosan sam zbog toga jer je Dražen bio moj idol, ali i idol cijele Hrvatske, izjavio je Bogdanović nakon velike predstave u Barclays Centru.

Bogdanović je odigrao 37:07 minuta te uz 44 poena od čega su četiri trice iz devet pokušaja, što mu je najviše u NBA, upisao i osam skokova te dvije asistencije za Netse koji su prekinuli niz od četiri proaza. Prijašnji rekord Bogdanovića u NBA bio je 28 koševa koje je zabio u utakmici protiv Orlanda prošlog tavnja. Osim toga njegov današnji učinak drugi je najveći u povijesti Netsa nakon Derona Williamsa koji je zabio 57 koševa u ožujku 2012. i najveći  nekog igrača Netsa otkako su se preselili u Brooklyn prije sezone 2012./13. Sean Kilpatrick je dodao 19 koševa, Brook Lopez 18 i 10 skokova, a Thaddeus Young 14 koševa i 16 skokova. Isaiah Canaan je predvodio 76ers-e sa 20 pogodaka, dok su  Nerlens Noel, Ish Smith i Nik Stauskas svaki ubacili po 18 koševa.

Smith je utakmicu otvorio s tricom, ali su Netsi nakon toga zabili sljedećih sedam koševa i nisu više ispuštali vodstvo. Brooklyn je vodio sa 32:15 nakon prve četvrtine, a Bogdanovićevo polaganje 2:45 minute prije kraja druge četvrtine dalo je Netsima prednost od 63:40. 76ers-i su došli na 71:51 na poluvremenu, ali su Netsi stvorili najveću prednost od čak 24 koša, 84:60, nakon Lopezovog šuta 7:45 minuta do kraja. Philadelphia je došla na 15 koševa zaostatka nakon slobodnog bacanja Hollisa Thompsona 1:16 minuta do kraja treće četvrtine i na početku zadnjeg dijela utakmice gubila je sa 100:83. Zadnju su četvrtinu 76ers-i otvorili serijom od 16-8 i dopli na 108:99 nakon Thompsonovog polaganja nešto više od osam minuta do kraja. Netsi su nakon toga pogodili četiri koša i više nisu vodili s razlikom manjom od 11 koševa.