Kup: Rijeci gol prednosti uoči uzvrata u Koprivnici

U prvom susretu polufinala Hrvatskog nogometnog kupa Rijeka je pobijedila Slaven Belupo na Rujevici s 2:1.

Riječani i Koprivničani odigrali su ove sezone do danas tri međusobna susreta i sva tri su okončana remijima, pa je Slaven, uz Inter, bio jedina momčad koju Rijeka ove sezonje nije uspjela pobijediti, ali to se danas promijenilo.

Rijeka je povela u 10. minuti preko Bezjaka. Ubacio je Matei, pucao Tomasov, a odbijanac je u mrežu poslao Roman Bezjak. Samo pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Florentin Matei. U 28. minuti bilježimo prvu prijetnju gostiju, no Vargić brani udarac Edsona.

U 65. minuti Močinić, koji je zamijenio Gavranovića, je mogao povisiti na 3:0, ali kad nije iskoristio priliku došla je kazna sedam minuta kasnije.

Gosti su smanjili u 71. minuti kada je ubačaj Purića novi igrač Slavena Danac Soren Christensen glavom sproveo u mrežu. U sudačkoj nadoknadi Balaj je mogao domaćinima donijeti uvjerljiviju pobjedu, ali pogodio je gredu.

Rijeka je dosad pet puta osvajala Kup, dva puta u Jugoslaviji, a tri puta u Hrvatskoj.

Drugi polufinalni par su Dinamo - Hajduk, a prva utakmica igra se u srijedu na Poljudu.