Warriorsi nastavljaju pobjednički niz, novi rekord Curryja i Thompsona

Uz novi rekord Stephena Curryja i Klaya Thompsona Golden State Warriorsi produžili su svoj pobjednički domaći niz na 49, a nova žrtva bili su New Orleans Pelicans. Damjan Rudež nije ulazio u igru u porazu Minnesota Timberwolvesa kod Phoenix Sunsa.

Curry na svoj 28. rođendan do novog rekorda

Warriors su u svojem  66. ovosezonskom nastupu ostvarili 60. pobjedu svladavši na Pelicanse sa 125:107.

Dvoboj u Oracle Areni bio je lišen neizvjesnosti, pogotovo u drugom poluvremenu kada su domaći košarkaši bez problema održavali dvoznamenkastu prednost stvorenu u prvom dijelu produživši tako NBA rekord na 49. uzastopnu domaću pobjedu. Ove sezone na domaćem terenu imaju omjer 31-0 te su i dalje na najboljem putu srušiti 20 godina star rekord Chicago Bullsa, koji su tada ostvarili najbolji omjer u ligaškom dijelu u povijesti NBA lige sa 72 pobjede uz samo deset poraza.

Zvijezda Golden State Stephen Curry je na svoj 28. rođendan ubacio 27 koševa i to igravši u samo prve tri četvrtine. Zbog velike prednosti njegove momčadi dobio je poštedu u posljednjih 12 minuta. Klay Thompson dodao je 18 koševa. Curry i Thompson pogodili su zajedno šest trica te su tako popravili NBA rekord, koji su i prije držali, po broju kombiniranih trica u jednoj sezoni. Ove sezone zajedno su ubacili 531 tricu.

Pelicanse su predvodili Anthony Davis s 22 koša i 12 skokova te Toney Douglas s 22 koša.

Rudež na klupi u porazu Wolvesa

Damjan Rudež nije ulazio u igru u porazu Minnesota Timberwolvesa kod Phoenix Sunsa 107:104.  Sunsi su slavili zahvaljujući trici Mirze Teletovića 1,2 sekunde prije kraja. Najbolji strijelac Phoenixa bio je PJ Tucker s 23 koša, 12 skokova i pet asistencija, a Teletović je dodao 21 koš i osam skokova. Wolvese je predvodio Zach LaVine s 28 koševa.

Jazzeri iznenadili Cavse

Iznenađenje večeri dogodilo se u Salt Lake Cityju gdje je Utah Jazz svladao prošlogodišnje finaliste Cleveland Cavalierse s 94:85.

Domaći su do pobjede stigli izvrsnom igrom u posljednjoj četvrtini koju su dobili s 28:19. Izvrsnu večer imao je Rodney Hood s 28 koševa, a Cavse je očekivano predvodio LeBron James s 23 koša i 12 skokova. Utah je ovom pobjedom zadržala izglede za plasman u doigravanje, trenutačno je deveta na Zapadu s omjerom 32-35 te ima dvije utakmice zaostatka za sedmim Houston Rocketsima i osmim Dallas Mavericksima. Cleveland je s omjerom 47-19 i dalje na vrhu Istoku s dvije i pol utakmice prednosti ispred Toronto Raptorsa, a na ruku im je išao i domaći poraz Toronta od Chicago Bullsa od 109:107.

4. Denver        28 39 .418 17
5. Minnesota     21 46 .313 24