Prođe li Manchester United, Bilića u polufinalu FA Kupa čeka Everton

Poznati su polufinalisti engleskog FA Kupa. Slaven Bilić će se nakon pobjede protiv svog bivšeg kluba iz igračkih dana, Evertona 3:2, u 29. kolu engleskog prvenstva u poluzavršnici opet boriti protiv iste momčadi. Prije toga mora pobijediti Manchester United.

Na Old Traffordu završilo je neodlučeno, 1:1. Bilićeva momčad povela je u 63. minuti pogotkom Dimitrija Payeta, a za Crvene vragove sedam minuta prije kraja izjednačio je Anthony Martial. Uoči uzvrata, Bilić je izjavio:

Bit će to još jedna povijesna utakmica na našem stadionu i ne možete tražiti više od toga. Ali, da bismo stvorili povijest, moramo ih poraziti. Nećemo se upisati u knjige ako izgubimo posljednju utakmicu.

TOČAN DATUM UZVRATA I DALJE POD UPITNIKOM

Iako je predviđena za 22. ožujka, još se sa sigurnošću ne može potvrditi točan datum odigravanja uzvratne utakmice. Problem predstavlja utakmica Manchester Uniteda i Liverpoola u Europskoj ligi. Naime, prođe li Manchester Liverpool, u četvrtak neće biti slobodnog termina za ponovljenu utakmicu četvrtfinala FA Kupa između Uniteda i West Hama.

Postoji mogućnost da se to odigra tjedan dana prije polufinala FA Kupa, ali to je preblizu polufinala pa smatramo kako to nije moguće. Isto tako, ako ćemo prvenstvene utakmice odgađati na termine kada se igraju europske utakmice platit ćemo kaznu. Uglavnom, u problemima smo, priznali su iz Engleskog nogometnog saveza.

Everton je, uz devet naslova engleskog prvaka, pet puta osvajao Kup, posljednji put 1995., dok je posljednji nastup u finalu imao 2009. godine. S druge strane, West Ham je tri puta bio pobjednik Kupa, 1964., 1975. i posljednji put 1980., a u finalu je zadnji put igrao 2006., dok je Manchester 11 puta podizao trofej najboljih, posljednji 2004. godine.

Ždrijeb je u drugom susretu spojio Crystal Palace i Watford. I jedna i druga momčad ne može se pohvaliti trofejima, iako su oba kluba po jednom igrala u finalu Kupa. Watford je 1984. izgubio od Evertona, a Crystal Palace 1990. od Manchester Uniteda.
Polufinalni susreti na rasporedu su 23. i 24. travnja na Wembleyu.