[VIDEO] Bogdanović ponovno vrlo dobar u porazu Netsa

Brooklyn Netsi doživjeli su četvrti uzastopni poraz izgubivši protiv Milwaukee Bucksa sa 109:100.

Bojan Bogdanović bio je u početnoj petorci te je ponovno odigrao vrlo dobru utakmicu. Za 33 minute provedene na parketu postigao je 13 koševa te tome dodao pet skokova i sedam asistencija. Šut mu je bio 4-9, od toga je tricu gađao 3-7.

Utakmica je odlučena tek u samoj završnici. Četiri minute prije kraja Netsi su vodili 98:97, ali nakon toga Bucksi su zaključali prilaze svojem košu i serijom od 12:0 riješili pitanje pobjednika.

Milwaukee je do pobjede predvodio Giannis Antetokounmpo s četvrtim triple-double učinkom u posljednjih 11 utakmica. Postigao je 28 koševa, kojima je dodao 14 asistencija i 11 skokova. Jabari Parker dodao je 23 koša. Kod Brooklyna je najbolji bio Brook Lopez s 20 koševa.

Cavsi slavili kod Clippersa

Cleveland Cavaliersi slavili su kod Los Angeles Clippersa sa 114:90. LeBron James postigao je 27 koševa, a J.R. Smith i Kyrie Irving dodali su po 17 koševa. Najučinkovitiji kod Clippersa bio je J.J. Redick s 19 koševa, a Chris Paul dodao je 17 koševa uz deset asistencija.

Atlanta Hawksi nadigrali su Indiana Pacerse sa 104:75 ograničivši zvijezde Pacersa Paula Georgea i Monta Ellisa na 17 koševa. Najbolji strijelci Atlante bili su Al Horford i Paul Millsap sa po 18 koševa. Pacersi su sada dvije i pol utakmice iza Atlante u borbi za šesto mjesto u Istočnoj konferenciji. Indiana se raspala nakon što je izbrisala zaostatak od osam koševa u trećoj četvrtini. Nakon toga Hawksi su napravili seriju od 20:0 i završili treću četvrtinu sa sedam trica.

Calderon pogodio tricu za slavlje Nicksa kod Lakersa

Jose Calderon pogodio je tricu dvije desetinke sekunde prije kraja za slavlje New York Knicksa kod Los Angeles Lakersa 90:87. Knicksi su vodili sa 16 koševa prednosti na početku treće četvrtine prije nego su Lakersi smanjili razliku na 65:60 na početku posljednje četvrtine, a zatim pet minuta do kraja i preuzeti vodstvo (77:76).

Minutu i pol krije kraja Kobe Bryant za vodstvo Lakersa 85:81. Uzvratio je Carmelo Anthony s pet koševa. Lou Williams vratio je vodstvo Lakersima, ali 29 sekundi prije kraja Robin Lopez pogađa za izjednačenje. Deset sekundi prije kraja Bryant nije uspio pogoditi za novo vodstvo Lakersa, uslijedio je posljednji napad Nicksa te je Calderon dvije desetinke prije kraja pogodio tricu za slavlje Nicksa.

Anthony je predvodio Lakerse s 26 koševa, od čega 12 u posljednjoj četvrtini, a Bryant je susret završio s 14 koševa.

4. Denver 28 38 .424 16
5. Minnesota 21 45 .318 23