HNL: Hajdukova prva pobjeda u prvenstvu nakon mjesec dana

U posljednjem dvoboju 27. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Zagreb 1:0.

Dinamo je u popodnevnom susretu pobijedio Lokomotivu 3:2.

Hajduk je na Poljudu teškom mukom svladao posljednjeplasirani Zagreb s minimalnim rezultatom, a Splićanima je to prva pobjeda u prvenstvu nakon mjesec dana.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, iako su Splićani propustili dvije velike prilike - u 29. minuti Tudor je pucao pored gola, a u 43. je opasni udarac Vlašića obranio vratar Livaković.

Hajduk je postigao pobjednički pogodak u 48. minuti nakon što je u šesnaestercu gostiju srušen Mujan, a Tino Sven Sušić je znalački realizirao kazneni udarac.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 63 boda ispred Rijeke (58) i Hajduka (47), dok je Zagreb posljednji s deset bodova.