Hezonjinih 11 poena u teškom porazu Orlanda u Portlandu

Mario Hezonja sinoć je bio jedini Hrvat koji je istrčao na NBA parkete. Zabio je 11 poena u 26:31 minuta koliko je odigrao u porazu svog Orlando Magica od Portlanda.

Portland je slavio s uvjerljivih 121:84, a do pobjede ga je vodio Damian Lillard s 19 poena uz deset asistencija. C.J. McCollum i Allen Crabbe su svaki zabili po 18 poena u šestoj pobjedi u sedam utakmica za Trail Blazerse

Kod Orlanda, koji je bio bez Elfrida Paytona i Nikole Vučevića, najbolji je bio Victor Oladipo s 18 poena. Hezonja je učinku od 11 poena, među kojima su dvije trice, dodao još i pet skokova te tri asistencije.  Aaron Gordon ubacio je 17 poena za Magic, a Evan Fournier 15, od čega 13 u prvoj četvrtini.

Golden State Warriorsi nastavljaju pobjeđivati na svom terenu. Sinoć su sa 123:116 pobijedili Phoenix Sunse, a Stephen Curry je zabio 35 koševa, od čega sedam trica. Warriorsi su gubili sa devet razlike što su nadoknadili u zadnjih 12 minuta zahvaljujući Curryju koji je u tom periodu zabio 15 koševa.

Bila je ovo 48. uzastopna pobjeda na domaćem terenu za Warriorse.  Marreese Speights upisao je 25  poena uz devet skokova za Golden State, a Klay Thompson dodao je 20 poena.

I San Antonio je bez milosti na domaćem terenu. Sinoć su svladali Oklahoma City Thunder 93:85 upisavši 41. pobjedu zaredom na svom parketu, što je treći najdulji takav niz u povijesti NBA. Spursi su ove sezone pobijedili 32 puta zaredom kod kuće, a u regularnom dijelu sezone ne znaju za poraz od ožujka prošle godine. Bolji od njih samo su Golden State Warriorsi s 48 uzastopnih domaćih pobjeda te Chicago Bullsi iz sezone 1995./96. sa 44 pobjede.

Spurse su predvodili Kawhi Leonard s 26 poena te LaMarcus Aldridge s 24, a prvi strijelci Thundera bili su Kevin Durant s 28 poena te Russell Westbrook s 19.

Rezultati NBA utakmica igranih 12. ožujka:

Toronto Raptors - Miami Heat                112:104 (produžetak)

4. Denver 28 38 .424 16
5. Minnesota 21 45 .318 23