Hrvatice iznenadile Crnogorke: Bila je to rovovska bitka

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u punoj Spaladium Areni u Splitu slavila je nad Crnom Gorom 23:22 (13:13) i tako došle na korak do plasmana na Europsko prvenstvo koje će se u prosincu održati u Švedskoj.

Dva boda veliki su iskorak za Euro
, istaknuo je nakon utakmice izbornik Goran Mrđen i dodao: Bila je to rovovska bitka. U drugom smo poluvremenu bitno otupili napad Crnogorki i limitirali ih na manji broj golova.

Uzvratni susret s Crnogorkama naše rukometašice igraju već u subotu u Baru.

Čestitam svim igračicama i onima koje su bile na klupi. Sve su trenirale i radile za ovaj uspjeh. Dobra atmosfera s treninga prenijela se i na utakmicu. Bit će teško na uzvratu, ali idemo odigrati dobru utakmicu. Imperativ je biti dobar, a ne otići tamo kao ovce, kako se kaže, rekao je Mrđen.

Naša najučinkovitija igračica s 12 golova Andreja Penezić izjavila je da je očekivala neizvjesnu utakmicu do kraja.

Utakmicu smo otvorile u grču, dosta loše u obrani i s previše propusta, ali drugo poluvrijeme smo se posložile i mislim da je to na kraju dobro izgledalo. Praktički smo osigurale plasman na prvenstvo u Švedskoj, rekla je Penezić.

Sonja Bašić je nakon slavlja nad Crnom Gorom zahvalila navijačima: Prvi put smo igrale u Splitu, hvala predivnoj publici.