Eduardo zabio, Srna asistirao u pobjedi Šahtara nad Anderlechtom

U prvoj utakmici osmine finala Europske lige Šahtar je na svom terenu pobijedio belgijski Anderlecht s 3:1, a treći gol za ukrajinsku momčad zabio je Eduardo Da Silva.

Ukrajinci su poveli u 21. minuti golom Taisona, a tri minute kasnije je Oleksander Kučer na Srninu asistenciju povisio na 2:0. Gosti su smanjili u 68. minuti golom Franka Acheamponga. Ibrahim Conte je ubacio, Srna zakasnio na loptu, a Acheampong zabio. Konačan rezultat postavio je Eduardo da Silva pogodivši u 79. minuti nakon Bernardova ubačaja iz kornera. Bio je to prvi pogodak bivšeg hrvatskog reprezentativca ove sezone u Europskoj ligi, dok je jedan pogodak zabio u Ligi prvaka. Srna je na terenu proveo cijeli susret, dok je Eduardo zamijenjen u 89. minuti.

Uvjerljivu pobjedu ostvarila je Borussija koja je u Dortmundu porazila Tottenham 3:0. Gosti su u natupili bez ponajboljih igrača što je Borussia sjajno iskoristila. Pogotke su postigli Pierre-Emerick Aubameyang (30) i Marco Reus (61, 70).

Fenerbahče je pobijedio Bragu 1:0 golom Mehmeta Topala u 82. minuti, dok su Basel i Sevilla odigrali 0:0. Gosti su od 87. minute igrali bez isključenog Stevena N'Zonzija.

Uzvratni susreti su 17. ožujka.

Borussia Dortmund - Tottenham  3-0 (Pierre-Emerick Aubameyang 30, Marco Reus 61,709
Basel - Sevilla                           0-0
Šahtar Donjeck - Anderlecht   3-1 (Taison 21, Oleksandr Kučer 24, Eduardo 79/Frank Acheampong 68)
Fenerbahče - Braga                        1-0 (Mehmet Topal 82)