EL: Cedevita doživjela šesti uzastopni poraz

U 10. kolu skupine E Topa 16  košarkaške Eurolige Cedevita je u Domu Dražena Petrovića izgubila od Unicaje 78:91 (23:25, 19:23, 12:17, 24:26).

Momcima Veljka Mršića ovo je bio čak šesti uzastopni poraz u ovom natjecanju te su umanjili izglede za prolazak u četvrtfinale.

Cedevita je dobro otvorila utakmicu. Povela je 6:0, a u petoj minuti je imala i sedam koševa prednosti (15:8). Nažalost, drugi dio prve četvrtine primao je gostima. Unicaja je serijom 12-2 okrenula rezultat, povela 17:20 i do odmora sačuvala prednost.

Na otvaranju druge četvrtine zagrebačka je momčad izjednačila na 25:25, no nastavak ove dionice protekao je u znaku gostiju. Sredinom druge četvrtine poveli su sa šest poena prednosti (31:37). Iako je Cedevita uspjela doći do zaostatka od samo dva poena, 38:40, promašajima u završnici četvrtine dopustili su gostima da ponovno odu na šest poena prednosti na poluvremenu, 42:48.

Početak treće dionice donio je gostima ubačajem Vazqueza vodstvo 42:50, Cedevita je smanjila na 48:52, a gosti su opet odmaknuli i Nedović je u 26. minuti pogodio za 48:58. Nakon toga Unicaja je održavala 10-ak poena prednosti do kraja te dionice i uoči zadnje četvrtine rezultat je bio 54:65. Nakon toga posljednja četvrtina bila je formalnost.

Najbolji kod domaćina bio je James White sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije, a Jacob Pullen dodao je 15 koševa. Kod pobjednika je sa 16 poena i 10 skokova prednjačio Jack Cooley, a Nemanja Nedović ostvario je 15 koševa i pet dodavanja.

U drugom susretu večeri Fenerbahče je na gostovanju pobijedio Lokomotiv Kuban 55-52 potvrdivši prvo mjesto. Goste su predvodili Bogdan Bogdanović sa 17 koševa i šest skokova, te Luigi Datome s 10 koševa i osam skokova. Kod Kubana najefikasniji su bili Victor Claver sa 12 koševa i 12 skokova, te Malcolm Delaney sa po 12 koševa i pet asistencija.

Fener vodi na ljestvici sa devet pobjeda i jednim porazom, Lokomotiv je drugi (7-3), a na trećem mjestu je Panathinaikos (6-3). Slijede Crvena zvezda (5-4), Efes (3-6), Darušafaka 3-6, Unicvaja (3-7) i Cedevite (2-8).

Rezultati:
CEDEVITA - Unicaja
Lokomotiv - Fenerbahče  52-55

U petak, 11. ožujka:
Darušafaka - Efes
Crvena zvezda - Panathinaikos

POREDAK: Fenerbahče 9-1, Lokomotiv 7-3, Panathinaikos 6-3, Crvena zvezda 5-4, Efes 3-6, Darušafaka 3-6, Unicvaja 3-7, CEDEVITA 2-8