Hajduk propuštao prilike i uzeo bod u Zaprešiću

U zadnjem dvoboju 26. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Intera i splitskog Hajduka odigrali bez golova 0-0.

Hajduk je, unatoč brojnim izostancima, bio bolja momčad u Zaprešiću, ali su Splićani propustili svoje prilike, dok su se domaćini orijentirali isključivo na obranu svog gola. U prvom poluvremenu nisu uspjeli zabiti Mujan i Tudor, u 83. minuti Mastelić, dok je u sudačkoj nadoknadi udarac Velaqueza obranio vratar Intera Čović. U 72. minuti je zbog drugog žutog kartona isključen igrač Intera Tomislav Mazalović.

Na ljestvici vodi Dinamo s 60 bodova ispred Rijeke (55) i Hajduka (44), dok je Inter šesti s 33 boda.

Pred 1000 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Križarić iz Čakovca.

Rezultati susreta 26. kola Prve HNL:

Inter - Hajduk 0-0

U subotu:
Zagreb  - Lokomotiva      1-3 (G. Boban 77 / Fiolić 16, 81, Marić 90+1)

U nedjelju:
Dinamo - Slaven Belupo  2-1 (Ćorić 2, Hodžić 58 / Križman 32)
Rijeka -  Osijek                 2-1 (Gavranović 52, Bezjak 90+2 / Perošević 89-11m)