Eva-Maria Brem slavila u veleslalomu u Jasni

Austrijanka Eva-Maria Brem slavila je u ponedjeljak na odgođenom veleslalomu za Svjetsku kup skijašica u slovačkoj Jasni, pa je zadržala vodstvo u poretku  za mali veleslalomski Kristalni globus. To joj je bila treća pobjeda karijere.

Hrvatska 18-godišnja reprezentativka Leona Popović u svom je debitantskom veleslalomskom nastupu u Svjetskom kupu osvojila 54. mjesto u prvoj vožnji. Popović je za Brem zaostala 6.58 sekundi.

Brem je u drugoj vožnji uspjela zadržati prednost pred Njemicom Viktoriom Rebensburg, koja se s 12. mjesta iz prve vožnje najboljim vremenom u drugoj probila do druge stube pobjedničkog postolja, zaostavši za Austrijankom svega 27 stotinki. Treće mjesto sa zaostatkom od 52 stotinke osvojila je Talijanka Federica Brignone.

Brem sada ima 52 boda više u odnosu na Rebensburg u redoslijedu veleslalomašica i te će se dvije skijašice na završnici Svjetskoj kupa boriti za mali Kristalni globus. U redoslijedu za Veliki kristalni globus Švicarka Lara Gut je četvrtim mjestom u Jasni prestigla Amerikanku Lindsay Vonn koja je zbog ozljede morala prijevremeno završiti ovu sezonu.

Prije završnice Svjetskog kupa u St. Moritzu, skijašice će se za bodove boriti u švicarskom Lenzerheideu, gdje je u subotu, 12. ožujka, na rasporedu superveleslalom, a dan poslije alpska kombinacija.