Bilićev West Ham preokretom do treće pobjede zaredom

U 29. kolu Premier lige Leicester je u gostima pobijedio Watford 1:0 te je ostao prvi sa 60 bodova, pet više od Tottenhama i osam od Arsenala.

Pobjedu "Lisicama" donio je Riyad Mahrez u 56. minuti. Alžirac je ove sezone upisao 15 golova i 12 asistencija, a drugi član ubojitog dvojca, Jamie Vardy, na svojem kontu ima 19 pogodaka i 9 asistencija.

U londonskom derbiju Tottenham i Arsenal odigrali su 2:2, ali najuzbudljivije je bilo na Goodison Parku gdje je Bilićev West Ham svladao Everton 3:2 pogotkom Dimitrija Payeta u 90. minuti.

Everton je poveo golom Lukakua u 13. minuti, ali u 34. je ostao s igračem manje nakon što je crveni karton dobio Kevin Mirallas. No, u 56. minuti Aaron Lennon povećava vodstvo domaćina. Romelu Lukaku je mogao u 69. minuti povećati prednost Evertona na 3:0, ali nije iskoristio penal.

Nakon toga uslijedio je nevjerojatan preokret, koji se dogodio u posljednjih 12 minuta utakmice, a počeo ga je Michail Antonio pogotkom u 78. minuti. Na 2:2 je izjednačio Diafra Sakho u 81., a Payet u 90. minuti donosi treću uzastopnu pobjedu "Čekićarima".

No, Michail Antonio je sigurno zaslužio posebnu premiju, jer je bio strijelac i u prethodna dva kola, u pobjedama protiv Sunderlanda (1:0) i Tottenhama (1:0).

Derbi na White Hart Laneu ponudio je iznimno uzbudljiv dvoboj u kojem je Arsenal poveo, pa ostao s igračem manje, Tottenham preokrenuo, a "Topnici" se i s igračem manje spasili poraza.

Aaron Ramsey
je udarcem petom u 39. minuti doveo Arsenal u vodstvo. Gosti su u 55. minuti ostali bez isključenoga Francisa Coquelina. Tottenham je brzo iskoristio brojčanu nadmoć i preokrenuo pogocima Tobyja Alderweirelda (60) i Harry Kanea (62), da bi u 76. minuti Alexis Sanchez izjednačio nakon loše intervencije vratara Llorisa.