HNL: U jedinoj današnjoj utakmici Lokomotiva svladala Zagreb

Nogometaši Lokomotive pobijedili su u gostima momčad Zagreba 3:1 u utakmici 26. kola Prve HNL.

Lokosi su zasluženo osvojili tri boda koja su ih dovela na četvrto mjesto prvoligaške ljestvice. Po teškom terenu stadionu u Kranjčevićevoj, na kojem obje momčadi igraju domaće utakmice, izabranici trenera Sretena Ćuka dominirali su tijekom cijelog susreta. Poveli su preko Ivana Fiolića u 16. minuti.

Lokomotiva je najbliža povećanju vodstva bila u 59. minuti kada je vratar Zagreba Livaković iz blizine zaustavio udarac Grezde. U trenucima najveće nadmoći Lokomotive najbolji napadač Zagreba Gabrijel Boban u 78. minuti koristi neopreznost gostujuće obrane i loptu iz kornera neometan s udaljenosti od par metara šalje iz leđa vratara Zelenike.

Radost domaćih trajala je samo tri minuta jer je u 82. minuti najbolji pojedinac susreta Ivan Fiolić postigao svoj drugi pogodak, dok je konačni rezultat u prvoj minuti sučeve nadoknade postigao Mirko Marić kojeg je nesebično poslužio  Andrijašević.

Bio je to treći ovogodišnji ligaški susret ovih momčadi i treća pobjeda Lokomotive koja s 39 bodova drži četvrtu poziciju ispred Splita koji ima tri boda manje, ali i utakmicu manje. Zagreb sa samo 10 bodova ostaje na posljednjem mjestu, a najbliži na ljestvici Istra 1961 i Osijek bježe mu za 11 bodova.

Bila je to i jedina utakmica Prve HNL koja je odigrana danas, jer je zbog snijega prekrivenog igrališta u Zaprešiću povjerenik za natjecanje Josip Brezni odlučio da se utakmica između Intera i Hajduka igra u utorak 8. ožujka u 17 sati.

Na ljestvici vodi Dinamo s 57 bodova, ispred Rijeke s 52 i Hajduka (43), dok je Lokomotiva s 39 bodova četvrta, ali sa utakmicom više.

U nedjelju se sastaju Dinamo i Slaven Belupo te Rijeka i Osijek, u ponedjeljak igraju Split i Istra 1961, a kolo će u utorak zaključiti Inter i Hajduk.