NBA: Warriorsi izjednačili rekord Bullsa u domaćim pobjedama

Golden State Warriorsi pobijedili su Oklahoma City Thunder 121:106, izjednačivši NBA rekord u uzastopnim domaćim pobjedama.

S 44. pobjedom u nizu na svom parketu i drugom nad Thunderom u šest dana branitelji naslova izjednačili su se s Chicago Bullsima, koji su to ostvarili u razdoblju od 30. ožujka 1995. do 6. travnja 1996. godine.

Warriorsi su zaostajali devet koševa u trećoj četvrtini, a na ulazu u posljednju dionicu Thunder je vodio 82:83. No poveli su s dva slobodnma bacanja Shauna Livingstona u prvoj minuti četvrte četvrtine. Do 99:97 sve je još bilo neizvjesno, a onda je ubačaj Draymonda Greena šest minuta prije kraja utakmice pokrenuo seriju 10-0, ključnu za pobjedu.

Stephen Curry je završio susret s 33 poena, uključujući pet trica iz 15 pokušaja. Thompson je dodao 21 koš, a Green 14 ubačaja, osam skokova i sedam asistencija za pobjednike.

Kevin Durant je ubacio 32, a Russell Westbrook 22 za Thunder. Durant je dodao i 10 skokova te devet asistencija, ali i čak devet izgubljenih lopti. Westbrook je pak pogodio samo osam od 24 šuta.

Miami Heat je rano poveo s dvoznamenkastom razlikom i potom je pobijedio Phoenix Sunse 108:92. Dwyane Wade je zabio 27 koševa, Goran Dragič 25, a Luol Deng 12.