Cedevita poražena u Draženovu domu od Darussafake

Košarkaši Cedevite izgubili su u susretu devetoga kola skupine E Topa 16 Eurolige u Draženovu domu od turske Darussafake sa 83:77.

Loše je Cedevita ušla u utakmicu što se i vidjelo na kraju prve četvrtine koju je turska momčad dobila sa 24:19.

U drugoj četvrtini nisu domaćini uspjeli stići zaostatak. Košarkaši Darussafake nisu dopustili Cedeviti da nadoknadi razliku pa su na odmor otišli s rezultatom 43:38 za Turke.

U trećoj četvrtini hrvatski prvak uspio se u potpunosti vratiti u utakmicu te je uoči posljednjih deset minuta imao prednost 61:59. U zadnjoj četvrtini košarkaši Cedevite ipak nisu izdržali i na kraju doživjeli poraz od Darussafake. Gosti su na kraju slavili s rezultatom 83:77.

Darssafaka je slabije ušla u Top 16, ali je u zadnja četiri kola dobila tri utakmice, dok Cedevita nikako da izađe iz rezultatske krize. Cedevita i Darussafaka su zagrebački ogled dočekale s istim omjerom (2-5), a novim porazom zagrebački sastav je pao na posljednje mjesto u skupini.

Goste su do pobjede predvodili Marcus Slaughter sa 17, Manuchar Markoišvili sa 16 koševa, te Reggie Redding sa 10 koševa, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Jacob Pullen sa 26 koševa, Miro Bilan sa 13 koševa i šest skokova, te Nemanja Gordić sa 11 koševa. Marko Arapović je dodao osam koševa i devet skokova.

U idućem kolu Cedevita 10. ožujka dočekuje Unicaju.