Mainz srušio Bayern, asistencija Kramarića

U susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz je priredio senzaciju pobijedivši u Munchenu Bayern 2-1, nanijevši aktualnom prvaku prvi domaći poraz ove sezone.

Mainz je poveo u u 26. minuti golom Jaira. Izjednačio je Arjen Robben u 65. minuti, a veliku pobjedu gostima donio je Cordoba udarcem s ruba kaznenog prostora u 86. minuti.

Gosti su slavili postigavši dva gola iz tri udarca prema suparničkim vratima, dok je Bayern imao niz sjajnih prilika i 70 posto posjeda lopte.

Poraz Bavaraca iskoristila je Borussija Dortmund koja je na gostovanju pobijedila Darmstadt 2-0 i smanjila zaostatak za Bayernom na pet bodova uoči njihovog subotnjeg okršaja u Dortmundu. Ukoliko Borussija pobijedi u derbiju smanjit će minus na svega dva boda devet kola prije kraja prvenstva. Pobjedu Borussiji donijeli su Adrian Ramos (38) i Erik Durm (53).

Važne bodove dohvatio je i Hoffenheim koji je pobijedio Augsburg 2-1.

Pobjednički pogodak domaćin je zabio u 81. minuti, a strijelac je bio Mark Uth na asistenciju hrvatskog nogometaša Andreja Kramarića. Napadač Leicestera na posudbi u Hoffenheimu u igru je ušao u 71. minuti.

Bayer - Werder Bremen        1-4 (Djilobodji 69-ag / Bartels 5, Pizarro 55, 65-11m, 83)
Bayern - Mainz                      1-2 (Robben 65 / Samperio 26, Cordoba 86)
Borussia M. - Stuttgart          4-0 (Hazard 16, Raffael 60, Herrmann 69, Grosskreutz 90)
Hertha - Eintracht Frankfurt  2-0 (Weiser 63, kalou 78)
Hoffenheim - Augsburg        2-1 (Volland 25, Uth 81 / Verhaegh 40-11m)
Schalke - Hamburg SV          3-2 (Meyer 38, Huntelaar 65, Schopf 79 /  Muller 4, Kačar 90)
Darmstadt 98 - Borussia D.   0-2 (Ramos 38, Durm 53)