Tri gola Brozovića i Perišića, Juve ipak u finalu nakon 11-eraca

Sjajnu utakmicu odigrali su hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić, koji su u uzvratnom dvoboju polufinala talijanskog Kupa zabili tri gola Juventusu i anulirali prednost prvaka iz prve utakmice, odvevši dvoboj do penala. Ipak, u udarcima s bijele točke uspješniji su bili gosti, koji su s ukupnih 3:5 izborili finale s Milanom.

Stara dama je u prvom ogledu slavila s 3:0, pa je pred Interom bila nemoguća misija. No domaćine je u vodstvo doveo Brozović u 18. minuti, a u 49. minuti Perišić je na asistenciju Edera iz blizine povisio na 2:0. Nakon što je Barzagli skrivio kazneni udarac, precizan je s bijele točke u 82. minuti bio Brozović, pa je dvoboj otišao u produžetke.

U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa je odluka pala u ruletu jedanaesteraca. Brozović je tu i drugi put večeras bio uspješan s bijele točke, ali  promašaj Palacija bio je koban za Inter. Tako se trener Juventusa Allegriju ipak nije osvetila odluka da večeras poštedi nekoliko prvotimaca, među njima i Mandžukića.