SP: Pobjede hrvatskih stolnoteniskih reprezentacija

Trećeg dana Svjetskog ekipnog prvenstva u Kuala Lumpuru, uspješni su bili hrvatski stolnotenisači. Muška je reprezentacija u četvrtom kolu skupine D nadigrala Italiju 3:0, a u skupini G, druge jakosne skupine ženska reprezentacija bila je bolja od Kolumbije 3:1.

Pobjedu stolnotenisačima osigurali su Tomislav Pucar, Andrej Gaćina i veteran – Zoran Primorac. Pucar je s 3:1 (3, -8, 10, 8) svladao Mihaija Bobocicu. Gaćina je s 3:1 (-7, 7, 8, 7) bio bolji od Niagola Stojanova, a Primorac je s 3:1 (-6, 7, 11, 8) nadigrao Marca Recha Dalossa.

Uoči posljednjeg kola natjecanja po skupinama, Hrvatska s omjerom poraza od 2-2 dijeli drugo mjesto s Rusijom s kojom će u srijedu u izravnom dvoboju odlučivati o plasmanu u osminu finala.

Stolnotenisačice su zadržale stopostotni učinak u borbi za povratak u elitni rang svjetsklog stolnog tenisa. U četvrtom kolu skupine G druge jakosne skupine svladana je Kolumbija s 3-1 u pobjedama. Ivana Tubikanec izgubila je prvi susret protiv Paule Medine s 3:1 (-8, 4, 6, 8). Međutim, Yuan Tian svladala je Lady Ruano s 3:2 (1, -9, 7, -9, 5), a potom je Petra Petek nadigrala Luisu Zuluagu s 3:0 (15, 4, 10). Posao je dovršila Tian koja je s 3:0 (6, 6, 6) bila bolja od Medine.

Nakon četiri kola Hrvatska ima omjer 4-0, kao i Indija protiv koje će u srijedu igrati za prvo mjesto u skupini i izravni plasman u razigravanje za redoslijed od 25. do 32. mjesta. Ako osvoje 25. ili 26. mjesto, naše će stolnotenisačice izborit povratak u prvu jakosnu skupinu.